Utorok, 10. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
BUENOS AIRES 26. marca (WebNoviny.sk) - Útočník Lionel Messi bude hrať za argentínsku futbalovú reprezentáciu na letnom juhoamerickom šampionáte Copa América 2019 v Brazílii. V pondelok to vyhlásil kouč "albicelestes" Lionel Scaloni.
Messi sa v piatkovom prípravnom zápase proti Venezuele (1:3) premiérovo od vlaňajších MS v Rusku predstavil v drese národného mužstva. Na madridskom trávniku si však poranil slabiny a zatiaľ nie je známe, ako dlho bude pauzovať.
Absentovať bude dva týždne
Podľa odhadov španielskych médií by mal kapitán FC Barcelona absentovať približne dva týždne, s určitosťou nenastúpi v utorňajšom dueli Argentínčanov proti Maročanom.
"Leo bude na Copa América, to je jasné. Ukázal maximálnu vôľu a vidno na ňom, že je poriadne ´nabudený´. Po skončení zápasu s Venezuelou sme sa zhovárali o priebehu, nie však o tom, čo príde v budúcnosti. Naďalej budeme pracovať na tom, aby sme mali čo najlepší tím," poznamenal 40-ročný Scaloni, ktorý najlepšie roky hráčskej kariéry zažil v Deportive La Coruňa (1998-2006).
Pomôže "albicelestes" vyhrať zápasy
Niekdajší krajný obranca zároveň podotkol, že argentínske mužstvo sa nesmie cítiť závislé od Messiho. "Leo nám pomôže vyhrať zápasy, no musíme pracovať na tom, aby sa každý hráč na ihrisku hneď neťahal k nemu," doplnil Scaloni.
Argentína ostatný raz vyhrala Copa América ešte v roku 1993 - s hráčmi ako Fernando Redondo, Gabriel Batistuta či Diego Simeone. Odvtedy bola krajina 2-násobných majstrov sveta až štyrikrát vo finále tohto turnaja, no ani raz neuspela (2004, 2007, 2015, 2016).
Viac k témam: argentínska futbalová reprezentácia, Copa América
Zdroj: Webnoviny.sk - Hviezdny Messi pôjde na Copa América, vyhlásil tréner Scaloni © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Zelenskyj vyhrážkami ukázal svoju pravú tvár, minister obrany Kaliňák hovorí o mafiánskych spôsoboch
Podmienky vo väzniciach sa zlepšili, problémom však zostáva financovanie a nedostatočná kontrola
Kočner má opäť vypovedať pred súdom, chce vysvetliť komunikáciu z aplikácie Threema