Piatok, 23. január 2026
Mimoriadne správy
- Generál Zmeko sa v Bruseli rozlúčil s funkciou, NATO diskutovalo o bezpečnosti Ukrajiny
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
HC Slovan Bratislava podal bojovný výkon, ale na ľade Lokomotivu tesne prehral
JAROSLAVĽ 6. januára (WebNoviny.sk) - Slovan Bratislava prehral s Lokomotivom Jaroslavľ tesne 0:1 v nedeľňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy. Úvodné dve tretiny gól nepriniesli.
Sporné verdikty rozhodcov
Najbližšie k otvoreniu skóre bol 22-ročný útočník Matúš Sukeľ, ale strelou švihom trafil len hornú žŕdku súperovej bránky, čo potvrdil videorozhodca.
V prvých štyridsiatich minútach sa Slovan vyvaroval vylúčení, no v poslednej tretine sa dopustil hneď štyroch nedovolených zákrokov.
V 55. min putoval na trestnú lavicu Adam Jánošík - minimálne, kontroverzným rozhodnutím arbitrov. Nebolo to pritom jediný sporný verdikt rozhodcov v neprospech Slovana.
Slovan je posledný na západe
Domáci si počas presilovky utvorili veľký tlak a sekundu pred návratom obrancu "belasých" do hry skóroval strelou z prvej Jakub Nakládal.
Český obranca bol napokon jediným strelcom duelu. V záverečnej minúte sa ešte Slovan snažil vyrovnať pri hre bez brankára, ale podobne ako v predošlom zápas v Čerepovci vyšiel strelecky naprázdno.
Zverenci Vladimíra Országha ukončia sériu troch zápasov vonku v utorok 8. januára, keď sa predstavia na ľade Dinama Minsk.
Slovan je po odohraných 47. zápasoch na poslednom 12. mieste Západnej konferencie KHL. Na predposledný Čerepovec má jednobodové manko, Severstaľ má však dva zápasy k dobru.
Kontinentálna hokejová liga (KHL)
- nedeľa
Lokomotiv Jaroslavľ - HC Slovan Bratislava 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 57. Nakládal (Kozun, Kronwall)
Vylúčení: 0:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Birin, Ovčinnikov - Golovljov, Savenkov (všetci Rus.), 8000 divákov
Zostavy:
Lokomotiv: Konovalov - Nakládal, Rafikov, S. Kronwall, Jelesin, Osipov, N. Čerepanov, A. Kutuzov, Afanasjev - Kozun, Alexejev, Kudrjavcev - Sannikov, Korotkov, J. Averin - Korškov, Iljenko, Jurtajkin - Červonenko, Ivanov, Apalkov
Slovan: Čiliak - Sersen, A. Jánošík, Grman, Klok, Bačík, É. Gélinas - M. Lunter, M. Sukeľ, Červený - Rau, Taffe, Chipchura - Lamper, Buc, T. Hrnka - Baranov, M. Sloboda
Viac k témam: HC Slovan Bratislava, KHL Kontinentálna hokejová liga, Lokomotiv Jaroslavľ, Slovan v KHL
Zdroj: Webnoviny.sk - HC Slovan Bratislava podal bojovný výkon, ale na ľade Lokomotivu tesne prehral © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Bude sa Kucka sťahovať z Turecka do Talianska? Záujem o jeho služby údajne má klub zo Serie ANasledujúci článok
Slovenskí volejbalisti postúpili na majstrovstvá Európy 2019
Robiť viac neznamená byť hodnotnejší. Kniha, ktorá búra mýty o úspechu
Zbúraním historickej budovy v Trenčíne bol porušený zákon, vlastník môže dostať pokutu až jeden milión eur
Meky Žbirka: Zblízka. Toto je intímny portrét hudobníka, ktorý dal slovenskému popu svetový rozmer