Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko má nový duchovný symbol vo Vatikáne, Pellegrini hovorí o nádeji v čase napätia a neistoty doma aj vo svete – VIDEO, FOTO
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
Firma ESET je údajne medzi investormi, ktorí majú záujem o HC Slovan Bratislava
BRATISLAVA 28. februára (WebNoviny.sk) - Rokovania o vstupe nového investora do hokejového klubu HC Slovan Bratislava pokračujú. Agentúre SITA dva na sebe nezávislé zdroje potvrdili, že jedným zo záujemcov je aj softvérová spoločnosť Eset. Tá tieto informácie nepotvrdila, samotný klub plánuje o ďalších krokoch informovať budúci týždeň.
Postavenie v štruktúrach klubu
"Nie, tieto informácie nevieme potvrdiť. K ostatným veciam sa tým pádom tiež nevieme vyjadriť," odpovedala na otázky agentúry SITA o tom, či Eset rokuje o vstupe do spoločnosti HC Slovan Bratislava a aké by prípadne malo byť jeho postavenie vo vlastníckych štruktúrach klubu, manažérka vzťahov s verejnosťou softvérovej firmy Zuzana Hošalová.
Samotný HC Slovan Bratislava na rovnakú otázku, či prebiehajú rokovania o vstupe do klubu aj so spoločnosťou Eset, priamo nereagoval. Odkázal len, že viac sa verejnosť dozvie čoskoro.
"Hokejový klub HC Slovan Bratislava pripravuje na budúci týždeň tlačovú konferenciu klubu. Termín tlačovej konferencie bude upresnený v najbližších dňoch, kde sa bude venovať aj týmto témam," uviedol klub pre agentúru SITA.
Dlh za využívanie štadióna
Tieto informácie pritom prichádzajú v období, kedy hokejový klub musí okrem dlhodobých problémov s dlžobami voči hráčom riešiť aj problém s dlhom za nájomné za využívanie Zimného štadióna Ondreja Nepelu.
Podľa mesta Bratislava, ktoré cez svoju organizáciu Správa telovýchovných zariadení hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislava (STaRZ) zimný štadión prevádzkuje, HC Slovan Bratislava za nájomné k 19. februáru dlhoval takmer 1 mil. eur.
Hokejovému klubu tak hrozí, že svoje domáce zápasy nebude mať kde hrávať. Nové vedenie mesta na čele s primátorom Matúšom Vallom totiž avizuje, že ak klub dlžoby v najbližšom období nevyrovná, môže s ním mesto všetky nájomné zmluvy ukončiť.
Viac k témam: ESET, HC Slovan Bratislava, investor, KHL Kontinentálna hokejová liga, Slovan v KHL, Zimný štadión Ondreja Nepelu
Zdroj: Webnoviny.sk - Firma ESET je údajne medzi investormi, ktorí majú záujem o HC Slovan Bratislava © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Majiteľovi značky Zara sa darí napriek konkurencii zo strany predajcov lacnejšieho oblečenia
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít