Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko má nový duchovný symbol vo Vatikáne, Pellegrini hovorí o nádeji v čase napätia a neistoty doma aj vo svete – VIDEO, FOTO
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
NYON 23. mája (WebNoviny.sk) - Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) nebude rozširovať počet účastníkov na majstrovstvách sveta, ktoré v roku 2022 usporiada Katar. Pôvodné plány hovorili o 48 tímoch už na najbližšom svetovom šampionáte.
Hlavným iniciátorom tejto myšlienky bol samotný prezident FIFA Gianni Infantino, ktorý chcel do organizácie turnaja zapojiť aj iné krajiny z Arabského polostrova. FIFA podľa stredajšieho rozhodnutia však na MS 2022 ponechá súčasný formát s 32 mužstvami.
"Po dôkladnom a komplexnom procese konzultácií so zapojením všetkých relevantných zainteresovaných strán sme dospeli k záveru, že za súčasných okolností nemôžeme tento návrh zrealizovať. Vzhľadom na pokročilú fázu príprav a potrebu podrobného posúdenia potenciálneho logistického vplyvu na hostiteľskú krajinu by bolo pre realizáciu tohto procesu potrebné väčšie množstvo času," uvádza sa v stanovisku FIFA.
Ako je známe, 48 tímov sa na MS predstaví premiérovo v roku 2026, keď šampionát usporiadajú spoločne tri severoamerické krajiny - USA, Mexiko a Kanada.
Viac k témam: FIFA, Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2022 v Katare
Zdroj: Webnoviny.sk - FIFA potvrdila 32 tímov pre majstrovstvá sveta vo futbale v roku 2022 © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Golfista Rory Sabbatini v slovenskom drese mieri na letnú olympiádu do Tokia
Majiteľovi značky Zara sa darí napriek konkurencii zo strany predajcov lacnejšieho oblečenia
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít