Streda, 11. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Do Slovanu prišli nové tváre, v KHL bude hrať aj kanadský obranca zo zámoria a izraelský útočník
BRATISLAVA 24. augusta (WebNoviny.sk) - Slovenský účastník Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) HC Slovan Bratislava získal dve nové posily. Podľa oficiálnej webovej stránky ruskej nadnárodnej súťaže khl.ru podpísal ročné kontrakty s obrancom Simonom Desprésom a útočníkom Eliezerom Sherbatovom.
Dvadsaťšesťročný Després prichádza priamo z NHL, no pre zdravotné problémy odohral v uplynulej sezóne v zámorskej profilige iba jedno stretnutie. Celkovo si zahral v 193 zápasov základnej časti, v ktorých nazbieral 43 bodov za 6 gólov a 37 asistencií.
Odporúčame:
Slovan utŕžil debakel v prvom zápase novej sezóny KHL, v Petrohrade dostal sedem gólov
Vo vyraďovacej časti pridal ďalších 29 duelov so ziskom 7 bodov (1+6). V roku 2009 ho ako posledného hráča prvého kola z 30. miesta draftoval Pittsburgh. Penguins ho v ročníku 2014/2015 vymenili do Anaheimu Ducks, kalifornský tím ho v júni vykúpil zo zmluvy.
Dvadsaťpäťročný Sherbatov je rodák z Izraela, a svoju rodnú krajinu reprezentoval aj na medzinárodnej úrovni. Uplynulé štyri roky strávil v kazašskej lige, za Beibarys Atyrau a HK Astana odohral aj s play-off 237 meraní síl. Pripísal si 161 bodov (58+103). Pôsobil aj vo francúzskej najvyššej súťaži či zámorskej juniorskej QMJHL.
Viac k témam: HC Slovan Bratislava, hokej, KHL Kontinentálna hokejová liga, Slovan v KHL
Zdroj: Webnoviny.sk - Do Slovanu prišli nové tváre, v KHL bude hrať aj kanadský obranca zo zámoria a izraelský útočník © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Detva dostala licenciu, v Tipsport lige nahradí MHC Martin
Ako turistika pomáha Vášmu zdraviu
Netvor a ja je temná romantasy, kde sa spravodlivosť mení na zbraň
Politológ by zrušenie voľby poštou zo zahraničia považoval za veľký krok späť, ako hlavnú motiváciu konania vlády vidí strach