Utorok, 28. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Samit Trojmoria bude o rok na Slovensku, potvrdil prezident Pellegrini – VIDEO
- Nemecký kancelár Merz potvrdil plánovanú návštevu Slovenska, informoval premiér Fico – VIDEO
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
Deviatka s dušou desiatky, Benzema hrá aj so zlomeným prstom a pomáha Realu k víťazstvám
Webnoviny 30. január 2019 619
MADRID 30. januára (WebNoviny.sk) - Na španielskej futbalovej scéne v ostatných týždňoch žiari predovšetkým útočník Realu Madrid Karim Benzema.
Aj zásluhou impozantnej formy 31-ročného Francúza sa "biely balet" dostal z herného kŕča a opäť pripomína obávané mužstvo, ktoré v uplynulých troch ročníkoch v Lige majstrov "nepustilo k slovu" žiadny z európskych veľkoklubov a v ostatných piatich edíciách ukoristilo "ušatú trofej" dovedna štyrikrát.
Spolupráca s Viníciusom Júniorom
Benzema si momentálne zápasy Realu viditeľne užíva, k tradične obetavej hre v prospech mužstva pridal aj góly a na ihrisku prevzal na plecia pozíciu jedného z lídrov mužstva. "Karim sa vždy naplno sústredí na svoje výkony a s tým prišli aj jeho góly," povedal pre web denníka AS tréner Realu Santiago Solari.
Kým v minulej sezóne mal Benzema na konci januára na konte iba päť gólov, v tomto ročníku ich nastrieľal už pätnásť a je najlepším strelcom Madridčanov.
Fanúšikom "Los Blancos" sa mimoriadne pozdáva aj Benzemova spolupráca s mladučkým Brazílčanom Viníciusom Júniorom. "Je veľmi ľahké s ním hrať, veľa sa od neho môžem naučiť. Naša spolupráca sa mi páči," poznamenal 18-ročný brazílsky talent.
Deviatka s dušou desiatky
Miesto tretieho hráča v momentálnej útočnej formácii Realu si výkonmi vybojoval Lucas Vázquez. Aj táto "neúnavná včelička" schopná zahrať kdekoľvek na pravej strane si pochvaľuje spoluprácu s Benzemom. "Karim je najlepšia ´deviatka´ na svete," skonštatoval Vázquez po nedeľňajšom ligovom víťazstve na trávniku Espanyolu Barcelona (4:2).
"Som ´deviatka´ s dušou ´desiatky´. Snažím sa predvádzať veci, ktoré viem a pomôcť spoluhráčom vyhrať zápasy," charakterizoval svoj herný štýl niekdajší hráč francúzskeho Olympique Lyon Benzema, ktorý v Reale hráva od roku 2009.
"Los Blancos" sú v španielskej La Lige až na 3. mieste s desaťbodovou stratou na lídra FC Barcelona, budú tak potrebovať viacero zaváhaní katalánskeho konkurenta.
V Copa del Rey sú blízko k postupu do semifinále. V pravý čas sa im vracia forma pred jarnou vyraďovacou fázou Ligy majstrov, v ktorej by radi získali ďalší európsky primát. "Mužstvo sa v ostatnom čase dosť zlepšilo, hráme trpezlivejšie, nestrácame zbytočne loptu. Taký je futbal, niekedy ste hore, inokedy dole," doplnil Benzema, ktorý už niekoľko zápasov hrá napriek zlomenine prsta.
Viac k témam: La Liga, Real Madrid
Zdroj: Webnoviny.sk - Deviatka s dušou desiatky, Benzema hrá aj so zlomeným prstom a pomáha Realu k víťazstvám © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Keď poslušná dáma stretne mrzutého polorka a preskočí iskra... Je to Zakázaná láska
Susko sa odvolal voči rozhodnutiu Najvyššieho správneho súdu nezbaviť Juraja Klimenta funkcie sudcu
Ficova vláda vedie Slovensko do bankrotu, SaS má jasné riešenie na naštartovanie ekonomického rastu