Piatok, 5. jún 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (5. jún 2026): Svetový deň životného prostredia, nezvestné dievča, Pride a výbuch dronu
- Šéf slovenskej diplomacie Blanár zavítal na Ukrajinu, stretol sa so Sybihom – FOTO
- Putinovi jastrabi prvýkrát hovoria o porážke. V Rusku rastie nervozita z vývoja vojny na Ukrajine
- Zrážka vlaku s kamiónom si vyžiadala zásah hasičov, ohrozených bolo 26 cestujúcich – FOTO
- Moskva a Kyjev si vymenili po 185 vojnových zajatcov
Cyklistické majstrovstvá Slovenska a Česka budú v Trnave, najväčším lákadlom má byť Sagan
Webnoviny 22. december 2018 640
TRNAVA 22. decembra (WebNoviny.sk) - Mesto Trnava bude v júni 2019 hostiť spoločné majstrovstvá Slovenska a Česka v cestnej cyklistike.
Vyplýva to zo stredajšieho podpisu memoranda prezidenta Slovenského cyklistického zväzu (SZC) Petra Privaru a župana Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Jozefom Viskupičom. TTSK v roku 2019 privíta aj jednu z etáp 63. ročníka pretekov Okolo Slovenska, konkrétne časovku z Holíča do Skalice.
"Centrom všetkých majstrovských pretekov bude Trnava a verím, že sa nám opäť podarí prilákať množstvo fanúšikov, ktorí majú jedinečnú šancu vidieť na našich cestách najlepšieho slovenského cyklistu Petra Sagana. Nevylučujeme ani možnosť, že by sa Peťo zúčastnil aj na pretekoch Okolo Slovenska, kde už máme potvrdený štart jeho brata Juraja a Erika Bašku,“ prezradil šéf SZC Peter Privara a zdôraznil, že na podujatí Okolo Slovenska sa predstavia tímy seriálu World Tour - Bora Hansgrohe a Quick-Step Floors.
"Teší ma, že sa nám podarilo prilákať do nášho kraja cyklistické podujatia nadregionálneho významu. Fanúšikovia budú mať možnosť na vlastné oči vidieť Petra Sagana a ďalších svetových cyklistov. Na druhej strane je to príležitosť predstaviť naše krajské mesto a ďalšie krásne miesta v regióne celému Slovensku,“ povedal Viskupičov zástupca Marek Neštický, ktorý má vo svojej kompetencii šport. Štart a cieľ cestných pretekov jednotlivcov na spoločnom šampionáte Slovákov a Čechov bude v Trnave a trať povedie cez Záhorie. Aktuálnym šampiónom SR je Peter Sagan.
Zdroj: Webnoviny.sk - Cyklistické majstrovstvá Slovenska a Česka budú v Trnave, najväčším lákadlom má byť Sagan © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Video: FC Liverpool zdolal Wolverhampton a poistil si líderskú pozíciu
Úrad vlády sa pre konsolidáciu sťahuje do nových priestorov, ukončil prenájom v centre Bratislavy
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Dohoda ruží je romantasy plná mágie, intríg a nebezpečných sľubov