Pondelok, 9. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Chodecké preteky na majstrovstvách Európy v Berlíne začnú pre vysoké teploty o hodinu skôr
BERLÍN 5. augusta (WebNoviny.sk) - Utorňajšie preteky mužov aj žien v chôdzi na 50 km na 24. majstrovstvách Európy v atletike v Berlíne sa pravdepodobne začnú s hodinovým predstihom. Podľa pôvodného plánu by mali pretekári odštartovať o 8.35 h SELČ, ale ako v nedeľu oznámili organizátori, pre vysoké horúčavy môže dôjsť k zmene. Na utorok meteorológia hlásia teploty blížiace sa k 40 stupňom Celzia.
Odporúčame:
Tóth je lídrom slovenskej výpravy na majstrovstvá Európy, cieľom je získať aspoň jednu medailu
Šéf organizačného výboru Frank Kowalski uviedol, že "zdravie športovcov má najvyššiu prioritu" a tento krok konzultovali aj lekármi a poskytovateľmi televízneho vysielania. V uvedenej disciplíne sa predstavia aj traja Slováci - Matej Tóth, Dušan Majdan a Mária Katerinka Czaková. V mužskej kategórii trvajú preteky na 50 km zhruba 3,5 hodiny, u žien to býva viac ako štyri hodiny.
Viac k témam: chôdza, Dušan Majdan, majstrovstvá Európy v atletike, Mária Katerinka Czaková, Matej Tóth
Zdroj: Webnoviny.sk - Chodecké preteky na majstrovstvách Európy v Berlíne začnú pre vysoké teploty o hodinu skôr © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Na majstrovstvách v bedmintone nikto neobhájil titul, Španielka Marínová získala tretíkrát titulNasledujúci článok
Miklík má namierené do Rouenu, jedného z najlepších francúzskych klubov
Kočner má opäť vypovedať pred súdom, chce vysvetliť komunikáciu z aplikácie Threema
Podmienky vo väzniciach sa zlepšili, problémom však zostáva financovanie a nedostatočná kontrola
Ministerstvo vnútra modernizuje laboratórnu a detekčnú techniku, hodnota systému má byť 27,5 milióna eur