Streda, 11. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
ERIN 19. júna (WebNoviny.sk) - Americký golfista Brooks Koepka sa stal víťazom US Open a zaznamenal prvý úspech z elitnej kategórie podujatí Majors.
Konečným výsledkom 272, čiže 16 pod par, dosiahol vyrovnanie najnižšieho skóre v histórii 117 ročníkov US Open v podaní Severného Íra Roryho McIllroya, zároveň si privlastnil víťaznú prémiu 2,16 mil. USD.
Siedmy premiérový šampión
Prestížny turnaj v Erin Hills v štáte Wisconsin ovládol s luxusným náskokom 4 úderov pred krajanom Brianom Harmanom a Japoncom Hidekim Macujamom (obaja 276).
Rodák z West Palm Beach na Floride Koepka sa stal siedmym premiérovým šampiónom na turnajoch kategórie Majors a tretím Američanom v sérii s triumfom na druhom zo štvorice domácich superpodujatí.
Predtým naposledy ťahali americkí golfisti víťaznú sériu na US Open v rokoch 1998-2000.
Vo finále dosiahol 5 pod par
Budúci šampión vo finále získal kontrolu nad súpermi tak, že trikrát v rade zahral "birdie" (na štrnástke až šestnástke), na čelo sa dostal šesť jamiek pred koncom.
Celkovo dosiahol vo finále skvelých 5 pod par. "Moje meno bude na pohári s toľkými velikánmi? Je to niečo úžasné a zároveň veľká česť," uviedol Brooks Koepka.
Na otázku, čomu vďačí svojmu životnému úspechu, odpovedal: "Keď máte 21 alebo 22 rokov, chcete cestovať po svete a hrať čo najviac golf. Ja som presne to urobil, získal som veľa skúsenosti a to mi teraz pomohlo."
US Open - konečné výsledky
- 15. až 18. júna - Erin Hills (par ihriska 72)
1. Brooks Koepka 272 (67-70-68-67), 2. Brian Harman (obaja USA) 276 (67-70-67-72) a Hideki Macujama (Jap.) 276 (74-65-71-66), 4. Tommy Fleetwood (Angl.) 277 (67-70-68-72), 5. Rickie Fowler 278 (65-73-68-72), Bill Haas 278 (72-68-69-69) a Xander Schauffele (všetci USA) 278 (66-73-70-69)
Viac k témam: Brooks Koepka, golf
Zdroj: Webnoviny.sk - Brooks Koepka nečakane triumfoval na US Open, má prvý titul z Majors © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
ME vo futbale do 21 rokov: Slovensko viedlo nad Anglickom 1:0, ale nakoniec prehralo (video)Nasledujúci článok
Poprad nechcel Suchého, slovenského obrancu zaskočil argument klubu
Ako turistika pomáha Vášmu zdraviu
Let’s Dance dnes začína svoju 11. sériu, tancujú Najlepší z najlepších – VIDEO, FOTO
Tibor Gašpar odmieta odchod z funkcie, v kauze Očistec sa odvoláva na prezumpciu neviny