Streda, 22. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
SHMÚ prejde hĺbkovým auditom, minister Taraba uviedol aj dôvody odvolania riaditeľa
Webnoviny 11. apríl 2024 556
11.4.2024 (SITA.sk) - Dočasne poverenou generálnou riaditeľkou Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) sa stala jeho terajšia ekonómka Ivana Herkel. Do funkcie ju vymenoval podpredseda vlády a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba.
Šéf envirorezortu dodal, že SHMÚ čakajú dôležité výzvy.
„Predchádzajúci generálny riaditeľ nezvládol riadenie podniku súvisiace predovšetkým so zlým manažovaním IT projektov. Inštitúcia prejde hĺbkovým auditom a budeme konať v oblasti prešetrenia viacerých podnetov. Neskôr bude potrebné prijať správne manažérske rozhodnutia a nastaviť transparentné financovane SHMÚ,“ zdôraznil Taraba.
Ivana Herkel vyštudovala Fakultu podnikového manažmentu na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Svoje manažérske zručnosti rozvíjala 12 rokov na Letisku Poprad – Tatry, a.s., kde pôsobila vo funkcii výkonnej aj ekonomickej riaditeľky a zároveň predsedníčky predstavenstva. V SHMÚ pracuje od mája 2021 ako riaditeľka úseku ekonomiky.
Ministerstvo životného prostredia plánuje na pozíciu generálneho riaditeľa SHMÚ vyhlásiť riadne výberové konanie.
Viac k témam: dočasné poverenie riaditeľov, Minister životného prostredia SR, podpredseda vlády
Zdroj: SITA.sk - SHMÚ prejde hĺbkovým auditom, minister Taraba uviedol aj dôvody odvolania riaditeľa © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Nie Holandsko ani Dánsko. Najviac bicyklov v Európe vyrábajú úplne iné krajiny
Kubánsky disident Luis Manuel Otero Alcántara odišiel po odpykaní si trestu do exilu v USA