Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
BRATISLAVA 15. októbra 2018 (WBN/PR) - Viaceré finančné domy u našich západných susedov ohlásili znižovanie svojich prevádzkových nákladov. Poštová banka sa naopak rozhodla ísť opačným smerom a investovať do najvzácnejšieho kapitálu – svojich ľudí.
Od októbra mení odmeňovanie svojich zamestnancov. Všetkým zamestnancom zvýšila mesačnú mzdu v priemere o 6,3 percenta.
"Považovali sme za nevyhnutné reagovať na situáciu na trhu práce. Uvedomujeme si, že bez správne motivovaných a angažovaných zamestnancov nemáme v boji s konkurenciou šancu. Ideme nad rámec Kolektívnej zmluvy uzatvorenej až do konca roka 2019, kde sme sa zaviazali upravovať základné mzdy zamestnancov o 1 %. Do úpravy miezd investujeme milión eur," vysvetľuje predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Poštovej banky Andrej Zaťko. Okrem plošného zvyšovania miezd sme sa rozhodli motivovať zamestnancov aj presunom významného percenta variabilnej zložky mzdy do základnej mzdy a zvýšiť tak ešte viac ich finančnú istotu.
"Mzdu banka zvyšuje rovnakou sumou bez regionálneho rozdielu. To znamená, že zamestnanec pobočky v Michalovciach dostane pridané rovnako ako jeho kolega v Bratislave," konštatuje Andrej Zaťko.
Mzdy zamestnancov Poštovej banky vďaka tomu porastú výrazne nad rámec inflácie. Tá podľa Štatistického úradu SR v auguste medziročne narástla na hodnotu 2,8 %. Podľa prognózy Inštitútu finančnej politiky by na rovnakej úrovni mala ostať aj v roku 2019.
Poštová banka sa pravidelne umiestňuje v hodnotení Najzamestnávateľ roka na popredných priečkach vo svojom odvetví. Okrem investície do miezd zamestnancov, banka tento rok predstavila aj prepracovaný systém vzdelávania lídrov, podpory mladých talentov a benefity ako svadobné voľno, deň voľna "Festival day", Sabbatical leave, flexibilné voľno a taktiež dni voľna navyše pre otcov pri narodení dieťaťa, ktoré môžu stráviť doma s rodinou. Banka taktiež dbá na vyvážený work-life balance prostredníctvom množstva benefitov, podporujúcich zdravie, fyzickú kondíciu alebo relax.
Viac k témam: Poštová banka, zvýšenie platov
Zdroj: Webnoviny.sk - Poštová banka investovala milión eur do zvýšenia platov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Fén, ktorý 20x za sekundu skontroluje teplotu
Putin: Ak Európa chce vojnu s Ruskom, my sme pripravení
Z nákladného auta v Nemecku zmizlo 20-tisíc kusov nábojov určených pre armádu
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk