Piatok, 24. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Danko premýšľa o konci na poste šéfa parlamentu a prezradil aj svojho možného nástupcu
Webnoviny 15. október 2018 701
BRATISLAVA 15. októbra (WebNoviny.sk) - Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) a Národnej rady SR Andrej Danko pripúšťa možnosť, že by sa vzdal postu predsedu parlamentu, aby sa mohol viac venovať straníckej agende pred voľbami v roku 2020.
Danko to uviedol v rozhovore pre portál pluska.sk, v ktorom okrem iného spomenul aj meno svojho možného nástupcu. Tým by mohol byť súčasný predseda poslaneckého klubu SNS Tibor Bernaťák. Danko chce podľa vlastných slov navštíviť regióny Slovenska a dosiahnuť pre svoju stranu historický úspech v parlamentných voľbách.
Na otázku, či Danko premýšľa aj o svojom konci v politike, odpovedal tak, že ani túto možnosť nevylučuje. "Premýšľam nad tým. Chcem sa viac priblížiť ľuďom a pred voľbami ešte raz obehať regióny a požiadať ľudí v parlamentných voľbách o silnejší mandát. Na to musím mať čas. V tejto funkcii na to čas nie je. Moja ambícia je uspieť s SNS tak, ako sa SNS v histórii nepodarilo. To je moja ďalšia vízia. Chcem dostať SNS k väčšej politickej sile a nevylučujem ani to, že svoje miesto v nejakom blízkom období ponúknem," uviedol Danko.
Súčasný predseda parlamentu má tiež jasno v tom, kto by ho mohol nahradiť. "Áno, prenechal by som to Tiborovi Bernaťákovi a ja sa skúsim ako predseda SNS viac venovať programu, regiónom," doplnil.
Viac k témam: Andrej Danko, SNS Slovenská národná strana, Tibor Bernaťák
Zdroj: Webnoviny.sk - Danko premýšľa o konci na poste šéfa parlamentu a prezradil aj svojho možného nástupcu © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Poštová banka investovala milión eur do zvýšenia platovNasledujúci článok
Víťazom série ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018 sa stal Slovák Martin Kostelničák
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry
Situácia ohľadom konkurencieschopnosti hospodárstva, vysokých cien energií a energetickej bezpečnosti zostáva podľa Eštoka kritická