Štvrtok, 22. január 2026
Mimoriadne správy
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
Generálna prokuratúra chce novú budovu za 70 miliónov eur. Odhalila, čo všetko je v havarijnom stave
24.7.2025 (SITA.sk) - Kúpa novej budovy pre Generálnu prokuratúru SR by podľa predbežných zistení z roku 2024 stála približne 70 miliónov eur. Uvádza sa to v Správe generálneho prokurátora SR o činnosti prokuratúry a poznatkoch prokuratúry o stave zákonnosti v SR za rok 2024. Podľa dokumentu má generálna prokuratúra dlhodobé problémy s nedostatkom priestoru, pričom tie sa dajú vyriešiť len kúpou novej budovy.
Rekonštrukcie sú nevyhnutné
„Organizačné zložky Generálnej prokuratúry SR sídlili aj v roku 2024 vo viacerých budovách, a to na Štúrovej ulici a Kvetnej ulici v Bratislave, ktoré má generálna prokuratúra vo svojej správe, a od júla roku 2023 aj na Radlinského ulici s predpokladaným nájmom priestorov na dobu 36 mesiacov. Okrem toho sídlia niektoré organizačné zložky generálnej prokuratúry aj vo vypožičaných priestoroch budovy Ministerstva obrany SR na Špitálskej ulici v Bratislave. V roku 2023 získala Generálna prokuratúra do svojej správy budovu na Hanulovej ulici v Bratislave, kde je nevyhnutná rekonštrukcia budovy,“ uvádza sa v správe.
V nasledujúcich rokoch je podľa materiálu nevyhnutné vykonať rekonštrukciu niektorých budov prokuratúry, a to vzhľadom na ich technický stav a potrebu zlepšiť pracovné podmienky prokurátorov a zamestnancov prokuratúry.
Zoznam investícií zahŕňa aj nové klimatizácie
„Generálna prokuratúra v budúcom období potrebuje finančné prostriedky nevyhnutné na dokončenie rekonštrukcie administratívnej budovy Okresnej prokuratúry Nové Zámky, zateplenie a obnovu fasády Okresnej prokuratúry Dunajská Streda, rekonštrukciu kancelárskych priestorov Okresnej prokuratúry Ružomberok, klimatizáciu priestorov Okresnej prokuratúry Košice II, rekonštrukciu a modernizáciu priestorov Okresnej prokuratúry Humenné, výmenu strešnej krytiny Okresnej prokuratúry Veľký Krtíš, rekonštrukciu sociálnych zariadení Okresnej prokuratúry Zvolen, zateplenie a rekonštrukciu strechy budovy Vzdelávacieho a rehabilitačného centra Stará Lesná, zakúpenie klimatizačných jednotiek do priestorov budov na Špitálskej ulici a na Kvetnej ulici, nevyhnutnú rekonštrukciu strechy a budovy generálnej prokuratúry na Hanulovej ulici a na rekonštrukciu sociálnych zariadení budovy Generálnej prokuratúry na Štúrovej ulici,“ dodal dokument.
Zdroj: SITA.sk - Generálna prokuratúra chce novú budovu za 70 miliónov eur. Odhalila, čo všetko je v havarijnom stave © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Začína sa obnova Župného domu, jedného z najkrajších historických objektov v Trenčíne – FOTONasledujúci článok
Digitálne platby na vzostupe: Slováci menia spôsob, akým cestujú
Cesta umelca je kniha, ktorá prebúdza tvorivosť aj tam, kde by ste ju nečakali
Bolo by to veľmi nerozumné, varoval európske krajiny pred odvetnými clami minister financií USA
Evidenčné listy dôchodkového poistenia treba predložiť do konca januára, uviedla Sociálna poisťovňa