Štvrtok, 20. jún 2024
Oblačno  19,1 °C
Mimoriadne správy

Problémy s práčkou, ktoré dokážete vyriešiť aj svojpomocne

 Seocentrum  27. február 2023  1932  
Problémy s práčkou, ktoré dokážete vyriešiť aj svojpomocne

K poruchám rôznych vecí, ktoré vlastníme, často pristupujeme rozdielne. Zatiaľ čo pri niečom automaticky riešime opravu, pri rôznych iných veciach sa hneď obzeráme po náhrade. Aj keď to nemusí byť vždy nutné.


Hlučná alebo poskakujúca práčka


A tak zatiaľ čo napríklad v prípade poruchy niektorej súčiastky auta je úplne prirodzené, že navštívime predajňu autosúčiastok Žilina a servis (ak to nie je niečo, čo si dokážeme vymeniť svojpomocne), napríklad v prípade, že sa nám pokazí práčka, väčšinou hneď putuje na zberný dvor a kupujeme novú. A pritom veľa závad aj moderných práčok sa dá jednoducho vyriešiť.


Častým problémom sú napríklad rôzne nezvyčajné zvuky pri praní. Môže to znieť vážne, ale väčšinou ich spôsobia drobnosti ako zabudnuté mince vo vreckách, či súčasti odevov ako napríklad gombíky, zipsy, či kostica z podprsenky. Prípadne môže byť problémom preplnená práčka, takže je dobré si aj skontrolovať aká maximálna hmotnosť je pre vašu práčku povolená.


Aj keď bubon práčky sa pri žmýkaní otáča vysokou rýchlosťou, práčka by kvôli tomu rozhodne nemala skákať. Ak to tak je (a vylúčime možnosť, že ide o novú práčku, z ktorej ste zabudli odstrániť prepravnú poistku), skontrolujte, či je práčka umiestnená na rovnom povrchu.


Zápach a problémy s odtekaním vody


Ani pri ďalšom probléme, ktorým je zápach z práčky, nebude nutné nielenže meniť práčku, ale dokonca ani kupovať výhodné náhradné diely pre práčku. Proti zápachu z práčky je dobrá prevencia v štýle, že po každom praní necháte práčku otvorenú, aby sa dôkladne vyvetrala. Taktiež pomáha dôkladné čistenie priečinkov na pracie prostriedky.


Obávanými problémami sú tie, pri ktorých práčka tečie alebo vôbec neodteká. Väčšinou však tiež majú jednoduché riešenia. Treba skontrolovať pripojenie a stav hadice, v prípade neodtekania aj, či nie je upchaté odtokové sitko.


Zdroj obrázka: Anatoliy Karlyuk / Shutterstock.com