Štvrtok, 25. február 2021
Jasno  4,7 °C
Mimoriadne správy

Aké podlahy a dvere do bytu si vyberiete?

 Futurino  29. december 2020  186
Aké podlahy a dvere do bytu si vyberiete?

Ak premýšľate nad rekonštrukciou svojho bytu alebo domu, ste určite pripravení aj na výber rôznych bytových doplnkov, ktoré vám budú ladiť ku skriniam a linkám či inému nábytku. Pokiaľ kupujete nezariadený byt alebo si staviate svoj dom na mieru, tam musíte myslieť už naozaj na všetko.


Začať treba vždy od podlahy


Často sa to hovorí a je to aj skutočne pravda. Nezabudnite, že od podláh, ktoré si vyberiete do svojho domova, bude závisieť niekoľkoročný pobyt a duševný pokoj. Pri predstave každoročnej výmeny podlahy, ktorá by bola spojená s výmenou nábytku, by sa vám totiž mohla zatočiť hlava. Na výber máte naozaj veľké množstvo druhov podlahy. Laminátové, vinylové, kompozitné alebo korkové


Pre každú izbu môže byť vhodná iná podlaha, preto sa nezabudnite poradiť s odborníkom, pokojne aj na internetovej stránke, ktorú si práve prezeráte. Určite vám rád na všetko odpovie. Každý druh podlahy má totižto iné výhody a občas aj nevýhody, bolo by preto dobré, aby ste o nich vedeli dopredu. Ak máte deti alebo ich plánujete mať, myslite aj na tento faktor, pretože deti majú často v obľube šmýkanie, ale taktiež sa aj často hrajú so svojimi hračkami priamo na podlahe. Určite nechcete, aby sa vám rýchlo zničila, preto dôkladne zvážte výber.


Potrebujete aj súkromie


Aby sme sa nerozprávali len o tom, po čom budete chodiť, zamyslieť sa treba aj nad tým, s čím si zabezpečíte trochu viac súkromia. Dvere sú súčasťou každej nehnuteľnosti a pri ich výbere je dobré myslieť naozaj na všetko. Ak nepotrebujete mať priestor stále zatvorený, ale, naopak, chcete ho otvoriť s možnosťou rozdelenia, zvoľte posuvné dvere. Nie sú výhodné napríklad len medzi obývacou izbou a kuchyňou, ale aj do bytov, ktoré majú málo metrov štvorcových a zbytočne by vám brali klasické dvere priestor. Zasúvanie dverí môže byť z pravej alebo z ľavej strany, prípadne z oboch. Možnostiam sa medze nekladú a určite si vyberiete. Nehodia sa len do malých bytov, ale aj domov, kde chcete mať všetko dostatočne prístupné a otvorené.


Zdroj obrázka: Cinematographer / Shutterstock.com