Nedeľa, 10. december 2023
Mimoriadne správy

Hurghada je ideálnou destináciou pre dovolenku pri mori

 Seocentrum  28. august 2023  260  
Hurghada je ideálnou destináciou pre dovolenku pri mori

Keď príde reč na dovolenku v Egypte, často je spomínanou destináciou Hurghada. Ide o egyptské turistické centrum na severozápadom pobreží Červeného mora.


Objavujte krásy pod morskou hladinou aj nad ňou


Pôvodne išlo len o malú rybársku dedinku, no v súčasnosti ide o 3. najväčšie mesto Egypta a jednu z najznámejších dovolenkových destinácií tejto krajiny. Čo vás však čaká, keď sa rozhodnete stráviť dovolenku v Hurghade?


Táto destinácia je vyhľadávaná najmä milovníkmi šnorchlovania a potápania. Ak patríte medzi nich aj vy, tak vedzte, že pri objavovaní ikonických koralových útesov s množstvom exotických rýb sa budete cítiť ako v potápačskom raji. A kto z vás sa odváži vyskúšať potápanie v ochrannej klietke so žralokmi?


Samozrejme, Hurghadu si užijete aj ak radšej ostávate „nad vodou“. Nájdete tu nádherné pláže z bieleho piesku a priezračnú modrú vodu, čo je kombinácia, ktorá z Hurghady robí perfektnú destináciu na dovolenku pri mori. Vyskúšať môžete aj surfovanie alebo sa vybrať na výlet na lodi, či zažiť pozorovanie delfínov. Nudiť sa v Hurghade rozhodne nebudete.


Celoročne takmer ideálne počasie


Ak vás Hurghada ako dovolenková destinácia zaujala a teraz rozmýšľate, kedy ju navštíviť, odpoveď je jednoduchá: sezóna je tu prakticky celý rok. Hurghada za to vďačí subtropickému podnebiu a malému množstvu zrážok. Dokonca sa radí medzi najsuchšie miesta na svete.


V lete a začiatkom jesene sú tu priemerné teploty nad 30 °C, pričom počas najhorúcejších dní atakujú denné maximá až 40 °C. To už je poriadne horúco a určite vtedy využijete výkonnú klimatizáciu Midea na hotelovej izbe. Výhodou je vtedy veľmi príjemná teplota vody, ktorá sa drží nad 25 °C a to dokonca až do októbra.


V zime sa tu priemerné teploty často držia nad 20 °C a dokonca pod túto hranicu neklesne ani teplota mora. Otužilejší z vás sa tak môžu v Hurghade „hodiť“ do mora kľudne aj vo februári.


Zdroj obrázka: Stock.adobe.com
Autor: erainbow