Utorok, 16. júl 2024
Mimoriadne správy

Ako pomôcť dieťaťu s výberom koberca?

 Futurino  18. október 2023  1406  
Ako pomôcť dieťaťu s výberom koberca?

Máte doma ratolesti, ktoré sa pravidelne a radi hrávajú na zemi? Možno budete v niektorých interiéroch najmä s príchodom zimy zvažovať kúpu koberca, ktorý dieťa odizoluje od chladnej podlahy.


Motív je pre deti dôležitý


Pri zariaďovaní detskej izby je jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré treba zvážiť, detská preferencia. Miestnosť predsa zariaďujete pre samotné dieťa, preto je dobré dať mu šancu vyjadriť sa k výberu. Koberce nielenže poskytujú pohodlie a teplo, ale tiež dodávajú miestnosti štýl. Pre deti je nevyhnutné vybrať koberce, ktoré sú nielen vizuálne príťažlivé, ale aj bezpečné a odolné. Jednou z obľúbených volieb kobercov do detskej izby sú koberce s detskými motívmi. Tieto koberce sú navrhnuté s farebnými a hravými vzormi, ktoré dokážu okamžite oživiť každý priestor. Či už ide o zvieratká, kreslené postavičky z rozprávok alebo tvary, tieto motívy dodajú miestnosti zábavnú a živú atmosféru, vďaka čomu sa stane pre deti príťažlivejšou.


Jednoduché čistenie


Okrem dizajnu je rozhodujúca aj kvalita koberca. Detské izby sú často priestormi s vysokou intenzitou pohybu, kde deti behajú a hrajú sa na podlahe. Preto je dôležité vyberať koberce, ktoré sú vyrobené z kvalitných materiálov a ľahko sa čistia, pretože deti sú niekedy naozaj ako ničiteľské tornádo. Tu si vyberte kusové koberce, pri ktorých si zvolíte okrem motívu aj vyhovujúci rozmer a kedykoľvek ho v prípade väčšieho zašpinenia môžete odniesť do čistiarne. Je to lepšia voľba ako pokrývať celú plochu miestnosti kobercom. V takom prípade by ste museli pravidelne tepovať, čo nie je jednoduchý proces.


Konzultujte teda finálnu voľbu s dieťaťom. Dajte mu na výber z pár možností, ktoré ste vy ako rodičia zvolili za vhodné. Dieťa tak bude mať pocit, že je dôležitý jeho názor a zároveň vy budete mať istotu, že koberec je taký, aký si vy predstavujete.


Zdroj obrázku: Shutterstock.com / Africa Studio