Utorok, 23. apríl 2024
Mimoriadne správy

Aké farby oblečenia sa dobre kombinujú okrem čiernej?

 Seocentrum  28. jún 2021  845  
Aké farby oblečenia sa dobre kombinujú okrem čiernej?

Oblečenie výrazných pastelových farieb síce dokáže zaujať, ale každá žena vie, že je niekedy veľmi ťažko kombinovateľné so zvyškom outfitu. Preto by aj v šatníku každej dámy, ktorá rada chodí oblečená do veselých farieb, nemali chýbať kúsky v ľahko kombinovateľných farbách.


Inšpiráciu hľadajte v prírode


To neznamená, že to musia byť nutne len čierna, či biela farba. Veľmi dobre kombinovateľné sú aj prírodné, či zemité farby podobné tým, ktoré môžete nájsť na poľovníckom oblečení. Oblečenie farieb ako hnedá, béžová, šedá, či kaki (pre pánov: to je taká tá hnedozelená), vám určite nebude robiť problémy pri hľadaní vhodnej kombinácie.


A nebojte sa, určite to nie sú farby vhodné len do lesa. Dokážete z nich vytvoriť štýlové outfity pre rôzne príležitosti, ktorými sa odlíšite od ostatných dám, ktoré na kombinovanie využívajú maximálne spomínanú bielu a čiernu.


Opäť čierne nohavice? Nechcete radšej zmenu?


Dobrý príkladom, kde môžete využiť spomínané prírodné farby, sú dámske nohavice vo všetkých svojich druhoch a podobách. Či formálnejšie nohavice, alebo športové tepláky a legíny. Väčšinou ak žena chce nohavice, ktoré bude môcť zladiť s čímkoľvek, volí čiernu farbu.


Áno, kombinovať sa dá aj biela, ale riskovala by ste obliecť si biele nohavice, ktoré sa veľmi ľahko zašpinia ak máte pred sebou dlhý deň, počas ktorého nebudete mať možnosť prezliecť sa? Čierne nohavice sú preto stávka na istotu.


Čierna je číslo jedna hlavne pri voľbe formálnejších nohavíc, keďže pri tých športových sa dámy vedia viac farebne „odviazať“ alebo aspoň čiernu farbu obohatiť nejakým vzorom. Čierne formálne nohavice sú však absolútne nezaujímavé.


Preto si skúste pri najbližšej príležitosti zaobstarať namiesto čiernych nohavíc napríklad kaki, či tmavohnedé, alebo tmavozelené nohavice. Stále to budú tmavšie farby, na ktorých nebude hneď vidno každú nečistotu a zároveň to bude vítaná zmena v záplave čiernej.


Zdroj obrázka: Autor: Sun Shock / Shutterstock.com