Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Vláda navrhla parlamentu na voľbu nového šéfa Úradu pre verejné obstarávanie iba jedného kandidáta, je ním Peter Kubovič
Webnoviny 28. september 2022 475
28.9.2022 (Webnoviny.sk) - Vláda navrhla Národnej rade SR na voľbu nového predsedu Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) jediného kandidáta - Petra Kuboviča.
Pre agentúru SITA to v stredu potvrdila hovorkyňa predsedu vlády Ľubica Janíková s tým, že tohto kandidáta posunula vláda do parlamentu jednohlasne. Neuviedla, prečo kabinet navrhol iba Kuboviča a nie aj Tomáša Lepieša.
Lepieš mal o jeden bod viac
Jedenásťčlenná výberová komisia na základe verejného vypočutia dvoch kandidátov na šéfa ÚVO v piatok 23. septembra odporučila vláde Kuboviča a Lepieša. A to na základe vyrovnaného výsledku hodnotenia prezentácie, projektov a odpovedí oboch uchádzačov.
Lepieš ako riaditeľ odboru dohľadu na ÚVO po sčítaní hlasov získal 859 bodov, Kubovič, ktorý je špecialista na verejné obstarávanie v štátnej spoločnosti Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a. s., a zároveň člen odvolacej Rady ÚVO, dostal o jeden bod menej.
Pri hodnotení poradia uprednostnilo Kuboviča päť členov komisie a Lepieša štyria, zvyšné dva hlasy boli neurčené.
Mimovládky chceli obidvoch
Mimovládna organizácia Transparency International Slovensko bola za to, aby vláda navrhla parlamentu na voľbu predsedu ÚVO oboch kandidátov.
Zdôvodnila to tým, že na verejnom vypočutí uspeli obaja a vláde ich odporučila aj výberová komisia. S názorom Transparency sa stotožnil aj Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO).
„V dôsledku takmer remízového vyhodnotenia oboch kandidátov na šéfa ÚVO zo strany výberovej komisie si tiež myslíme, že vláda by mala posunúť do parlamentu oboch kandidátov, aby poslanci hlasovaním definitívne rozhodli,“ uviedla na sociálnej sieti organizácia pred rozhodnutím vlády.
Viac k témam: predseda ÚVO
Zdroj: Webnoviny.sk - Vláda navrhla parlamentu na voľbu nového šéfa Úradu pre verejné obstarávanie iba jedného kandidáta, je ním Peter Kubovič © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Európska únia uvalí na Rusko ďalšie sankcie, chystá sa aj zastropovanie cien ropyNasledujúci článok
Spokojnosť zamestnancov je možné zvýšiť priamo aj nepriamo
V Záhrebe protestovali tisícky ľudí, požadovali vyššie mzdy aj dôchodky
Japonsko schválilo dohodu o dodávke prvých troch stealth fregát austrálskej námornej flotile
Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina