Streda, 29. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Rozhodne Európsky parlament o zmrazení eurofondov pre Slovensko? Lexmann bude hlasovať proti
- Samit Trojmoria bude o rok na Slovensku, potvrdil prezident Pellegrini – VIDEO
- Nemecký kancelár Merz potvrdil plánovanú návštevu Slovenska, informoval premiér Fico – VIDEO
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
Rakúsko podporuje kolektívnu žalobu proti Volkswagenu
Webnoviny 21. august 2017 300
VIEDEŇ 21. augusta (WebNoviny.sk) - Predstavitelia rakúskej vlády podporujú iniciatívu Európskej komisie (EK), ktorá chce spotrebiteľom poškodeným v emisnej kauze automobilky Volkswagen umožniť podanie kolektívnej žaloby na úrovni celej Európskej únie.
Stanovisko odošlú v pondelok v spoločnom liste minister dopravy Jörg Leichtfried a minister sociálnych vecí Alois Stöger zo Sociálnodemokratickej strany Rakúska (SPÖ), uviedla agentúra APA. V samotnom Rakúsku škandál zasiahol 390 tis. motoristov, ktorí svoje autá odovzdali na opravu s cieľom zlepšiť kontrolu emisií, uvádza sa v liste adresovanom európskej komisárke pre ochranu spotrebiteľov Věre Jourovej.
Odporúčame:
Porsche zvoláva 22-tisíc modelov Cayenne na kontrolu emisií
Na základe minulých skúseností je evidentné, že kolektívne žaloby majú preventívny účinok a slúžia ako garancia, že správanie poškodzujúce spotrebiteľov sa koncernom nevypláca, tvrdia ministri v liste, ktorý zverejnil nedeľník Kurier am Sonntag. Predstavitelia vlády zopakovali skoršie stanovisko, podľa ktorého Rakúsko potrebuje právny rámec pre možnosť skupinových žalôb. Návrh príslušného zákona sa už chystá predložiť šéf frakcie Zelených v rakúskom parlamente Albert Steinhauser, ktorý sa spolieha na podporu zo strany SPÖ. Zákonodarcovia by sa mali iniciatívou zaoberať už na septembrovej schôdzi, uviedla agentúra APA.
Viac k témam: emisie, Rakúsko, Volkswagen (VW)
Zdroj: Webnoviny.sk - Rakúsko podporuje kolektívnu žalobu proti Volkswagenu © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Slovensko je podľa SARIO stále krajinou s dobrým investičným potenciálom
Keď poslušná dáma stretne mrzutého polorka a preskočí iskra... Je to Zakázaná láska
Rytmus ide do temnoty, uzatvára seriál Bandita a vydáva soundtrackové EP Čerto – VIDEO, FOTO
Čo robiť so stuhnutou krčnou chrbticou, keď sedíte celý deň v kancelárii