Nedeľa, 27. november 2022
Polojasno  4 °C
Mimoriadne správy

Hygienici varujú rodičov, na Slovensku sa objavili nebezpečné výrobky pre batoľatá

 Webnoviny  29. júl 2021  522
Hygienici varujú rodičov, na Slovensku sa objavili nebezpečné výrobky pre batoľatá

29.7.2021 (Webnoviny.sk) - Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) upozorňuje na silikónový pohár a tanier od výrobcu z Číny určený pre batoľatá. Systém rýchleho výstražného systému pre potraviny a krmivá (RASFF) informoval o migrácii prchavých organických látok z týchto výrobkov. Informácie poskytla Zuzana Matkovská z ÚVZ.

Ide o silikónový pohár Silicone snack cup a silikónový prísavný tanier Silicone suction plate obchodnej značky mushie. Sú nebalené, kusové a opatrené pripevnenou papierovou etiketou. Oba výrobky sú od výrobcu Shenzhen Kean Silicone product Co. Ltd. z Číny. Dovezené však boli do Dánska.

„Keďže predmetné nebezpečné výrobky boli distribuované aj na Slovensko, odporúčame spotrebiteľom, aby ich nekupovali a už zakúpené nepoužívali,“ radí ÚVZ.

Viac k témam: nebezpečné výrobky
Zdroj: Webnoviny.sk - Hygienici varujú rodičov, na Slovensku sa objavili nebezpečné výrobky pre batoľatá © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.