Utorok, 28. september 2021
Malá oblačnosť  15,5 °C
Mimoriadne správy

3 ranné rituály, ktorými sa pripravíte na náročnú turistiku

 Futurino  20. júl 2021  232
3 ranné rituály, ktorými sa pripravíte na náročnú turistiku

Celodenná turistika dá zabrať nielen nášmu telu po fyzickej stránke, ale aj po tej psychickej. Samozrejme, že turistika prináša úľavu na duši, ak však ráno vstaneme zlou nohou z postele, celý výlet môžeme prežiť v zlej nálade, a to nikto nechce. Ako sa ráno pripraviť na celodennú turistiku? A čo spraviť pre to, aby ste sa naladili na tú správnu strunu?


Ráno predstavuje nový začiatok. Ak aj máte za sebou náročnú noc, práve ráno máte priestor na to, aby ste začali odznovu a nenechali si pokaziť celý deň. Najmä ak vás čaká celodenný výlet, bolo by fajn, keby máte dobrú náladu. Čo môžete preto spraviť? 


1. Meditácia 


Pod slovom meditácia si môže každý predstaviť niečo iné. Pre niekoho to môže byť modlitba, pre iného prechádzka. Ide skrátka o to, aby ste sa ráno upokojili, najmä ak sa necítite psychicky dobre. Môžete napríklad v deň turistiky vstať o 15 minút skôr, nadýchať sa čerstvého vzduchu, pomyslieť na veci, za ktoré ste vďační... Je to len na vás. Turistika eliminuje stres, takže ak sa ráno pripravíte, môžete si byť istí, že sa večer vrátite v dobrej nálade. 


2. Káva 


Káva alebo iný kofeínový nápoj, napríklad zelený čaj, vie dobre nabudiť na celý deň. Ak ste milovníkom kávy, ráno ju určite nevynechajte. Ak kávu nepijete vriacu, môžete si medzi časom skontrolovať, či máte zbalené všetko potrebné. Skontrolujte najmä stav svojej trekingovej obuvi a uistite sa, že v nej môžete vykročiť. Potom si môžete vychutnať rannú kávu. 


3. Majte zo seba dobrý pocit 


Spravte ráno niečo, čo vám spraví dobrý deň. Niekto má rád, keď toho počas dňa stihne veľa. Nezabudnite si v tom prípade upratať posteľ, vyvetrať izbu, zdvihnúť veľké smeti zo zeme. Môžete si ráno prečítať kapitolu z knihy, pustiť si obľúbenú hudbu. Ide o to, aby ste si spravili ráno, na ktoré budete počas túry spomínať. Turistika patrí medzi najobľúbenejšie letné športy a možno práve vďaka dobre začatému ránu sa stane aj vaším obľúbeným športom.


Zdroj obrázka: kasakphoto / Shutterstock.com