Štvrtok, 25. február 2021
Jasno  6,4 °C
Mimoriadne správy

Zažila dobu, keď ľudia „zomierali ako muchy“. Dnes starenku z Brazílie zaočkovali medzi prvými

 Webnoviny  20. január 2021  76
Zažila dobu, keď ľudia „zomierali ako muchy“. Dnes starenku z Brazílie zaočkovali medzi prvými

20.1.2021 (Webnoviny.sk) - Medzi šťastlivcami, ktorých v počiatočnej fáze vakcinácie proti ochoreniu COVID-19 v Brazílii zaočkovali, bola aj 106-ročná žena Zélia de Carvalho Morley.

Tá sa narodila v Riu de Janeiro v roku 1914 a bola ešte malé dievča, keď pandémia iného ochorenia, tzv. španielskej chrípky, spôsobila v rokoch 1918 - 1920 smrť miliónov ľudí na celom svete.

„Zasiahlo to celú Brazíliu. Zahynulo príliš veľa ľudí. Nezabudla som na to. Myslím si, že táto vakcína bude veľmi dobrá. Je to v Božích rukách,“ vyhlásila starenka predtým, ako si vyhrnula rukáv a pichli jej dávku od čínskeho výrobcu Sinovac.

Keď mala pani Zélia 6 - 7 rokov, rodičia jej povedali, že ľudia bežne zomierajú na ulici. Neexistovali vtedy žiadne antibiotiká ani lieky.

„Ľudia vtedy zomierali ako muchy,“ vyhlásil jej lekár Paulo Cesar Cunha Fabiano.

Viac k témam: Koronavírus, vakcína
Zdroj: Webnoviny.sk - Zažila dobu, keď ľudia „zomierali ako muchy“. Dnes starenku z Brazílie zaočkovali medzi prvými © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.