Streda, 22. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Video: Vedci pozorovali novoobjavené mláďatá veľryby biskajskej, je kriticky ohrozeným druhom
Webnoviny 14. apríl 2019 1072
WASHINGTON 14. apríla (WebNoviny.sk) - Vedci pri pobreží amerického štátu Massachussetts pozorovali novoobjavené mláďatá veľryby biskajskej, ktorá je kriticky ohrozeným druhom. Na celom svete je podľa aktuálnych údajov len 411 jedincov tohto druhu.
O objave dvoch párov matiek s mláďatami neďaleko Mysu Cod informovalo v sobotu Centrum pobrežných štúdií z Provincetownu v Massachusetts. Tento rok tak bolo podľa vedcov pozorovaných na celom svete celkovo už sedem mláďat veľryby biskajskej.
To je podľa amerických vedcov senzačná novinka, keďže tento druh veľryby vymiera a napríklad v minulom roku nebolo pozorované ani jedno novonarodené mláďa tohto druhu.
Viac k témam: veľryba
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Vedci pozorovali novoobjavené mláďatá veľryby biskajskej, je kriticky ohrozeným druhom © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Dievčatko oslávilo svoje druhé narodeniny, ale na svete bolo len dve hodiny
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Nie Holandsko ani Dánsko. Najviac bicyklov v Európe vyrábajú úplne iné krajiny
Kubánsky disident Luis Manuel Otero Alcántara odišiel po odpykaní si trestu do exilu v USA