Sobota, 14. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
BRATISLAVA 29. júna (WebNoviny.sk) - Pri pobreží ostrova Hatteras v americkom štáte Severná Karolína vznikol nový ostrov. Je dlhý zhruba 1,6 kilometra, čo závisí od prílivu a odlivu, a od pevniny ho oddeľuje sto metrov široký kanál. Ako informuje BBC odvolávajúc sa na miestny webový portál Island Free Press, miestni obyvatelia si ostrov všimli už v apríli ako "hrču" vynárajúcu sa spod vody.
Nový ostrov vyfotografoval Chad Koczera z Connecticutu, ktorý bol na dovolenke na ostrove Hatteras. "So snúbenicou sme po búrke išli k mysu zbierať mušle, keď sme objavili miesto, kam sa nedalo dostať autom," vysvetlil muž a dodal, že tam neskôr vyslal dron, vďaka ktorému zistil, že tam je "nádherný ostrov". "Pre silný prúd sme sa k nemu ale nedostali," dodal.
Koczerove zábery sa na internete stali populárnymi a k ostrovu priviedli veľa turistov. Úrady ich však varujú, že ak ho chcú navštíviť, nemali by sa kanál snažiť prejsť ani preplávať a mali by skôr vyskúšať napríklad kajaky. Dôvodom sú žraloky a a raje, ktoré vo vodách okolo ostrova plávajú.
Podľa miestneho historika Dannyho Coucha je ostrov pokrytý troskami starých lodí a veľrybími kosťami, ktoré sa skrývajú v piesku.
Viac k témam: USA, zaujímavosti
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Pri pobreží Severnej Karolíny vznikol nový ostrov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Video: Pri pobreží uhynulo šesť veľrýb čiernych, na svete je ich už len 500Nasledujúci článok
Selfigramiádu s Farmármi zažijete v Bory Mall
Netvor a ja je temná romantasy, kde sa spravodlivosť mení na zbraň
Zlatá vstupenka do raja… alebo do pasce? Najväčšia hra miliardárky
Blahov spor s Esetom bude musieť mestský súd rozhodnúť znovu, Krajský súd nesprávny rozsudok zrušil