Utorok, 28. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Nemecký kancelár Merz potvrdil plánovanú návštevu Slovenska, informoval premiér Fico – VIDEO
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
Štart prvej arabskej misie na Mars znovu odložili, na vine je opäť zlé počasie
Webnoviny 15. júl 2020 854
15.7.2020 (Webnoviny.sk) - Štart prvej arabskej vesmírnej misie na Mars z Japonska znovu odložili pre zlé počasie. Vyslanie sondy Amal do vesmíru z japonského ostrova Tanegašima už v utorok pritom pre nepriazeň počasia presunuli na piatok.
Spoločnosť Mitsubishi Heavy Industries, ktorá poskytuje misii nosnú raketu H-IIA, v stredu oznámila, že štart presunuli na bližšie nešpecifikovaný dátum.
Saudskoarabský tím na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol, že štart sa uskutoční neskôr počas júla. Mitsubishi obyčajne oznamuje štarty rakiet prinajmenšom dva dni pred plánovaným termínom.
Japonsko už viac ako týždeň v mnohých oblastiach sužujú lejaky, ktoré na ostrove Kjúšu vyvolali smrtiace zosuvy bahna a záplavy.
Amal, čo znamená nádej, by sa mala dostať k Marsu vo februári 2021. Okolo červenej planéty by mala obiehať najmenej dva roky. Sonda bude vybavená tromi typmi senzorov, ktoré budú po prvý raz merať komplexné zloženie atmosféry Marsu počas rôznych období.
V nadchádzajúcich dňoch by mali vyštartovať aj ďalšie dve misie na Mars - americká a čínska. Japonsko si na rok 2024 naplánovalo misiu na mesiac tejto planéty.
Viac k témam: Mitsubishi Heavy Industries, počasie, vesmírna misia na Mars
Zdroj: Webnoviny.sk - Štart prvej arabskej misie na Mars znovu odložili, na vine je opäť zlé počasie © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Dážď a búrky odložili štart prvej arabskej misie na Mars
Keď poslušná dáma stretne mrzutého polorka a preskočí iskra... Je to Zakázaná láska
Kriminalisti objasnili sériu vlámaní do áut, páchateľ si vyberal najmä VW Caddy – FOTO
Susko sa odvolal voči rozhodnutiu Najvyššieho správneho súdu nezbaviť Juraja Klimenta funkcie sudcu