Sobota, 13. jún 2026
Mimoriadne správy
- Dovolenka 2026 bude drahšia. Polovica Slovákov mení plány, najviac zdražejú letenky
- Elon Musk sa stal prvým bilionárom sveta, akcie SpaceX po debute prudko vzrástli
- Technická porucha zdržala odlet pápeža Leva XIV. z Kanárskych ostrovov
- Putin vyhlásil, že ukrajinské dronové útoky majú rozdeliť ruskú spoločnosť
- Top foto dňa (12. jún 2026): Predsedníčka EP na Slovensku, mláďa hrošíka, MS vo futbale a počasie
Sibírskemu huskymu sa podarilo zapnúť mikrovlnnú rúru a spôsobil požiar
Webnoviny 4. december 2019 749
4.12.2019 (Webnoviny.sk) - Hasiči v britskom meste Stanford-le-Hope zasahovali pri kurióznom požiari, ktorý v jednom z domov spôsobil pes. Sibírskemu huskymu, ktorého majiteľ nechal samého doma, sa totiž podarilo zapnúť mikrovlnnú rúru. V nej sa nachádzal balíček pečiva, ktorý po prehriatí začal horieť, uviedla hasičská služba v grófstve Essex.
Hoci majiteľ nebol doma, dym v kuchyni si všimol na záberoch z bezpečnostných kamier v jeho telefóne, informuje spravodajský portál BBC. Podľa Geoffa Wheala z požiarnej stanice v Corringhame bol tento malý požiar "veľmi zvláštny incident".
Hasiči podľa neho našli kuchyňu zamorenú dymom a uistili sa, že sa plamene nerozšírili aj ďalej do domu. Ako ďalej podotkol, takéto prípady dokazujú, že by ľudia mali nechávať svoje mikrovlnné rúry prázdne, keď ich nepoužívajú, pretože aj deti aj zvieratá ich dokážu zapnúť jednoduchšie, ako by sa dalo očakávať.
Psovi, ktorý celý rozruch spôsobil, sa podľa hasičov nič nestalo.
Viac k témam: požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - Sibírskemu huskymu sa podarilo zapnúť mikrovlnnú rúru a spôsobil požiar © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Kaufland dáva mestám zelenú: Rozhodnite, kde pribudnú nové stromy a kvety
Po uvoľnení pravidiel na Facebooku v USA prudko pribudli vyhrážky politikom
Airbus predstaví nový projekt stíhačky po kolapse francúzsko-nemeckého FCAS-u