Nedeľa, 27. november 2022
Polojasno  4 °C
Mimoriadne správy

Ktoré sú najdôležitejšie parametre termovízií na pozorovanie?

 Seocentrum  31. máj 2022  303
Ktoré sú najdôležitejšie parametre termovízií na pozorovanie?

Keď sa povie poľovnícka výbava, čo vám napadne ako prvé? Zbraň, nôž, či poľovnícke oblečenie? To sú určite základné veci, ktoré nechýbajú žiadnemu poľovníkovi, ale v závislosti od jednotlivých poľovníkov sa môžeme stretnúť aj s ďalšou výbavou.


Chystáte sa kúpiť si svoju prvú termovíziu?


Napríklad ak poľovník pravidelne nosí do svojho revíru množstvo krmiva pre zver, určite sa mu zíde terénne auto s odolnými tlmičmi. Ak sa však zameriame na to, čo má poľovník takpovediac „v ruksaku“, môžeme medzi nie úplne základnú (ale rozhodne užitočnú) výbavu zaradiť termovíziu.


Termovízie sú výborným pomocníkom na pozorovanie zvery pri zhoršených svetelných podmienkach a na rozdiel od nočného videnia fungujú aj v úplnej tme. Výber vhodnej termovízie však môže byť pre niektorých poľovníkov náročný a preto sa pozrieme na vlastnosti, na ktoré je potrebné sa pri kúpe termovízie zamerať, aby ste boli s výberom maximálne spokojný.


Kvalita obrazu a výdrž batérie vás pri pozorovaniach budú zaujímať najviac


Či už si budete kupovať obľúbenú termovíziu InfiRay, alebo akúkoľvek inú, na pozorovanie bude mať veľký vplyv v prvom rade veľkosť obrazovky a ešte viac jej rozlíšenie. Obrazovka musí byť dostatočne veľká na to, aby poskytovala čitateľný obraz a samozrejme, ruka v ruke musí ísť aj dostatočné rozlíšenie, aby ste mali detailný prehľad o pozorovanej oblasti.


Kvalitný obraz z termovízie by vám však bol na nič ak by sa vám pravidelne uprostred pozorovaní vybíjala batéria. Preto je potrebné všímať si aj výdrž batérie a to, či je batéria vstavaná, alebo vymeniteľná. V prvom prípade musíte dávať termovíziu vždy nabiť celú a keď sa vybije, musíte skončiť s pozorovaním a vrátiť sa k nabíjačke. Ak je v termovízii možné batérie vymieňať, môžete mať aspoň jednu náhradnú (samozrejme nabitú) v zálohe a v prípade potreby ju vymeniť jednoducho a rýchlo aj „v teréne“.


Zdroj obrázka: Shutterstock.com
Autor: SolidMaks