Nedeľa, 21. jún 2026
Mimoriadne správy
- Meloniová odkázala Trumpovi, aby sa staral o vlastnú popularitu
- Bolívijský rezident vyhlásil výnimočný stav a nasadil políciu proti opozičným blokádam ciest
- Útok nožom v nákupnom centre v ruskom Krasnodare si vyžiadal jednu obeť a päť zranených
- Top foto dňa (20. jún 2026): Otvárací ceremoniál IFF Art Film 2026, útok v Libanone a na Ukrajine a MS vo futbale
- Irán opäť uzavrel Hormuzský prieliv a obvinil Izrael z porušovania prímeria
Zomrel bývalý šéf WTO a vyslanec OSN Peter Sutherland
Webnoviny 7. január 2018 282
LONDÝN 7. januára (WebNoviny.sk) - Vo veku 71 rokov zomrel írsky podnikateľ a diplomat Peter Sutherland, ktorý pôsobil na vysokých postoch v Európskej únii, Svetovej obchodnej organizácii (WTO) aj Organizácii Spojených národov (OSN).
Sutherlandova rodina informovala, že skonal po dlhej chorobe v nedeľu v dublinskej nemocnici.
Odporúčame:
Proces reformy OSN pokračuje, Lajčák vidí snahu o zbližovanie členských krajín
Vyštudovaný právnik bol v rokoch 1981 - 1984 írskym generálnym prokurátorom, v rokoch 1985 - 1989 zastupoval krajinu pri Európskej komisii a neskôr bol generálnym riaditeľom Svetovej obchodnej organizácie. V roku 2006 ho vymenovali za vyslanca OSN pre migráciu.
Írsky premiér Leo Varadkar sa vyjadril, že Sutherland bol "Ír, oddaný Európan a hrdý internacionalista". Sutherland po sebe zanechal manželku Maruju a tri deti.
Viac k témam: OSN, Svetová obchodná organizácia (WTO)
Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrel bývalý šéf WTO a vyslanec OSN Peter Sutherland © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Počas operácie spadla bojová stíhačka, jemenskí rebeli tvrdia, že ju zostreliliNasledujúci článok
Britská vláda nezruší zákaz honov na líšky
Kto aranžoval kvety na Titanicu? Román, ktorý prekvapí nečakanou záhadou aj veľkým srdcom
Slovenská pošta má novinku a žltý lístok zažíva revolúciu, služba má zjednodušiť preberanie zásielok
V opozícii sa „zmatovičieva“, pozadie a scenár sú podobné, ale Šimečka má predsa len iný jazyk ako Matovič