Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Zmluva o jadrových zbraniach je v ohrození, varuje Stoltenberg a upozorňuje na Rusko
BRUSEL 25. januára (WebNoviny.sk) - Rusko nepreukazuje, že by rešpektovalo Zmluvu o jadrových zbraniach stredného doletu (INF).
Po piatkových rokovaniach Severoatlantickej aliancie (NATO) a Ruska v Bruseli sa tak vyjadril jej generálny tajomník Jens Stoltenberg. Ako zároveň uviedol, "zmluva je teraz v ohrození a nanešťastie sme nevideli žiadne náznaky pokroku".
INF ešte v roku 1987 podpísali vtedajší sovietsky líder Michail Gorbačov a americký prezident Ronald Reagan. Zmluva zakazuje obom štátom vlastniť, vyrábať a testovať rakety odpaľované zo zeme s doletom od 500 do 5 500 kilometrov.
Rusko podľa USA zmluvu nedodržiava a ak s tým nezačne, 2. februára spustí šesťmesačný proces odstúpenia od INF. Moskva popiera, že by zmluvu porušovala.
Viac k témam: NATO, Rusko, Spojené štáty americké, Zmluva o jadrových zbraniach stredného doletu (INF)
Zdroj: Webnoviny.sk - Zmluva o jadrových zbraniach je v ohrození, varuje Stoltenberg a upozorňuje na Rusko © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini