Utorok, 28. júl 2026
Mimoriadne správy
- Londýn posiela Kyjevu technológiu Stone Cloak, má ochrániť drony pred Ruskom
- Pri americkom konzuláte v kanadskom Toronte sa opäť strieľalo, nikto neutrpel zranenia
- Zomrel Milan Knížák, výrazná osobnosť českého umenia a bývalý riaditeľ Národnej galérie
- Obeťou útoku na berlínskom festivale Pride bola poľská občianka
- Top foto dňa (27. júl 2026): Bilboard Trumpa, lesný požiar, prezident SR v Číne a dievča na hojdačke
Zlodejom sa podarila miliardová krádež, z múzea v Drážďanoch vzali vzácne šperky aj diamanty
Webnoviny 25. november 2019 692
25.11.2019 (Webnoviny.sk) - Zlodeji ukradli z múzea Grünes Gewölbe v nemeckom meste Drážďany vzácne predmety, pričom ich hodnota sa môže vyšplhať až na niekoľko miliárd eur. V pondelok o tom informovali tamojšie médiá s tým, že na mieste sú už policajti. Nemecký denník Bild uviedol, že zlodeji zobrali len historické šperky, drahokamy a diamanty.
Agentúra AP dodáva, že Grünes Gewölbe je jedno z najstarších múzeí a vo svojej zbierke má "vzácne poklady z celého sveta".
Viac k témam: krádež
Zdroj: Webnoviny.sk - Zlodejom sa podarila miliardová krádež, z múzea v Drážďanoch vzali vzácne šperky aj diamanty © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Sean McCann píše vlastný športový príbeh. Brat nezvestnej Madeleine zabojuje o medailu v Glasgowe
Trnavský kraj má za sebou mimoriadne tragickú sobotu, pri dopravných nehodách zomreli dvaja ľudia – FOTO
Finančné sebavedomie, ale aj pocity osamelosti. Prieskum ukázal, aká je realita mladých Slovákov