Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
- Americký súkromný sektor minulý mesiac znížil počet zamestnancov
Zemanov človek pre Babiša? V Česku protestovali proti novej ministerke spravodlivosti
PRAHA 30. apríla (WebNoviny.sk) - Český prezident Miloš Zeman v utorok vymenoval za novú ministerku spravodlivosti jednu zo svojich doterajších poradkýň Marii Benešovú.
Jej vymenovanie vyvoláva v krajine značné kontroverzie, keďže k zmene na čele ministerstva spravodlivosti prichádza práve v čase, keď polícia uzatvorila vyšetrovanie v kauze Čapí hnízdo, v ktorej Babiš čelí návrhu na podanie obžaloby za spreneveru eurofondov.
Podľa opozície bude Benešová osobou, ktorá má Babišovi na čele ministerstva kryť chrbát. Vo viacerých českých mestách sa preto v utorok konali demonštrácie za nezávislé súdnictvo a proti vymenovaniu Benešovej.
Ďalšou vecou, ktorú Benešovej vyčítajú, je to, že doteraz pôsobila u prezidenta Zemana. Podľa niektorých kritikov sa jej vymenovaním za ministerku spravodlivosti posilňuje moc prezidenta v exekutíve.
Premiér Babiš však v utorok rozhodne odmietol, že by mu novú ministerku "posunul" Zeman. "Nie je pravda, že mi pani Benešovú odporučil pán prezident. Dozvedel sa to odo mňa," povedal Babiš.
Viac k témam: minister spravodlivosti
Zdroj: Webnoviny.sk - Zemanov človek pre Babiša? V Česku protestovali proti novej ministerke spravodlivosti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Volebná komisia vyhlásila oficiálne výsledky prezidentských volieb na Ukrajine
Horské strediská sú pripravené na zimnú sezónu, do rozvoja investovali desiatky miliónov eur
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Ministerstvo cestovného ruchu a športu je pre Huliaka zlatá baňa, Demokrati upozorňujú na nadštandardné odmeny – VIDEO