Piatok, 5. jún 2026
Mimoriadne správy
- Putinovi jastrabi prvýkrát hovoria o porážke. V Rusku rastie nervozita z vývoja vojny na Ukrajine
- Zrážka vlaku s kamiónom si vyžiadala zásah hasičov, ohrozených bolo 26 cestujúcich – FOTO
- Moskva a Kyjev si vymenili po 185 vojnových zajatcov
- Kyjev pripustil tvrdenie Moskvy, že dron, ktorý vybuchol v rumunskom prístave, bol ukrajinský – FOTO
- Brusel víta Zelenského návrh na priame rozhovory s Putinom. Macron vraví, že je čas obnoviť dialóg s Kremľom
Západ Česka trápia povodne. Behom niekoľkých hodín spadlo toľko zrážok, ako je mesačný priemer
Webnoviny 22. máj 2024 513
22.5.2024 (SITA.sk) - Prudký dážď, ktorý zdvihol hladiny riek, zasiahol západ Česka. Blesková povodeň v utorok zaplavila obec Blížejov v okrese Domažlice. Voda z polí zaplavila celú dedinu. V prízemných bytoch hasiči odčerpávali vodu, nikoho však nemuseli evakuovať.
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) naďalej varuje pred povodňami v regióne a stále platí výstraha pred záplavami pre západ Plzenského kraja. Informuje o tom spravodajský web TN.cz.
Za stúpanie tokov môže vytrvalý a intenzívny dážď.
„Na stanici Staré Sedlo, Darmyšl pri Tachove spadlo od utorka od 17 hodiny do stredy do 6 hodiny 75 milimetrov, v Tachove 69 milimetrov," povedala meteorologička Dagmar Honsová.
„70 milimetrov sú pritom priemerné mesačné zrážkové úhrny pre celý mesiac máj," dodala.
Viac k témam: Extrémne počasie, Hasiči, Povodeň, Záplavy
Zdroj: SITA.sk - Západ Česka trápia povodne. Behom niekoľkých hodín spadlo toľko zrážok, ako je mesačný priemer © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Dohoda ruží je romantasy plná mágie, intríg a nebezpečných sľubov
Odolnosť nie je o zatnutých zuboch, ale o pochopení samého seba. Buďte nepriestrelní
Výskum odhalil rozsiahle násilie voči političkám, skúsenosť s ním má takmer každá poslankyňa – VIDEO