Piatok, 19. jún 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (19. jún 2026): Festival dračích lodí, extrémne horúčavy, samit EÚ a Slovensko-nemecké fórum
- Ebola v Konžskej demokratickej republike sa rýchlo šíri, varuje WHO
- Francúzska polícia zadržala neďaleko továrne na drony muža podozrivého zo špionáže pre Rusko
- Populárny Andy Burnham sa vracia na politickú scénu a mieri na Downing Street
- Moskva ako čerešnička na torte. Putin podľa experta riskuje stratu svojho najväčšieho pokladu
Zadržali rybársku loď so stovkami migrantov, chceli sa dostať do Grécka
Webnoviny 4. november 2017 301
ISTANBUL 4. novembra (WebNoviny.sk) - Turecké úrady v piatok zadržali rybársku loď s 310 migrantmi, ktorá smerovala cez Egejské more do Grécka.
Odporúčame:
Na Slovensku bude fungovať nadnárodný portál pre migrantov
Na palube bolo 110 občanov Sýrie, 179 Pakistancov a tiež utečenci z Afganistanu, Indie, Srí Lanky, Somálska a Iránu. Pobrežná stráž zatkla aj pašerákov, medzi ktorými bolo sedem Turkov a dvaja Bielorusi.
Medzinárodná organizácia pre migráciu odhaduje, že v roku 2015 ušlo z Turecka do Grécka 857-tisíc ľudí. Viac ako 3,2 milióna obyvateľov Sýrie ušlo v dôsledku nepokojov do Turecka.
Viac k témam: migranti, rybárska loď, Turecko
Zdroj: Webnoviny.sk - Zadržali rybársku loď so stovkami migrantov, chceli sa dostať do Grécka © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Jemen vystrelil raketu na medzinárodné letisko v Rijáde, balistická strela otriasla mestomNasledujúci článok
Ministri zahraničných vecí Nemecka a Turecka rokovali o vzájomných vzťahoch
Ako vybrať matrac podľa polohy spánku: Sprievodca pre spáčov na boku, chrbte i bruchu
Psychoterapeutka v akcii vás naučí pozerať sa na ľudí inak!
Elektrický, vodný či kombinovaný? Sprievodca rebríkovými radiátormi