Piatok, 23. január 2026
Mimoriadne správy
- Generál Zmeko sa v Bruseli rozlúčil s funkciou, NATO diskutovalo o bezpečnosti Ukrajiny
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Telo muža našli policajti zakopané na záhrade.
BERLÍN 13. februára (WebNoviny.sk) - V súčasnosti 32-ročnú ženu z Mníchova predviedli dnes pred súd pre obvinenie, že zabila svojho priateľa ručnou kotúčovou pílou a neskôr s ďalšími dvoma osobami ukryla jeho telo.Vražda v dome na okraji bavorskej metropoly sa údajne odohrala v decembri 2008, polícia sa však o nej dozvedela až začiatkom roka 2016, keď ju prišiel nahlásiť jeden zo známych obvinenej. Policajti následne našli telo obete, ktoré bolo zakopané na záhrade.
Žena, identifikovaná len ako Gabriele P., podľa prokuratúry zaútočila pílou na svojho priateľa v rámci erotickej hry, pri ktorej bol pripútaný o posteľ a oči mal zakryté neprehľadnými plaveckými okuliarmi. Vraždu zavŕšila odrezaním hlavy obete.
Telo zavraždeného, ktoré zostalo v podkrovnom byte Gabriele P., údajne objavil až v lete 2009 jej nový priateľ, načo ho s pomocou ďalšej osoby zakopali v záhrade. Obvinená sa podľa vyjadrenia svojej advokátky Birgit Schwerdtovej k činu priznáva, jeho pozadie a motív sú však zatiaľ nejasné.
Prokuratúra predpokladá, že vražda mohla byť výsledkom nevydareného vzťahu medzi páchateľkou a obeťou, keďže je známe, že sa často hádali. Schwerdtová uviedla, že jej klientka chce na súde vypovedať, vzhľadom na intímnu povahu prípadu by však malo byť pojednávanie s vylúčením verejnosti.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Rusko obvinilo Ukrajinu z použitia zbraní hromadného ničeniaNasledujúci článok
V Pakistane Valentína sláviť nebudú, súd sviatok zakázal
Cesta umelca je kniha, ktorá prebúdza tvorivosť aj tam, kde by ste ju nečakali
Robiť viac neznamená byť hodnotnejší. Kniha, ktorá búra mýty o úspechu
dm spravila unikátny prieskum medzi Slovákmi: Ako sa staráme o naše zdravie a krásu?