Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Z Volokolamsku budú evakuovať deti, desiatky z nich hospitalizovali pre otravu z toxickej skládky
MOSKVA 21. marca (WebNoviny.sk) - Ruské úrady budú z mesta Volokolamsk evakuovať deti. Stane sa tak po tom, čo v stredu hospitalizovali desiatky detí pre otravu plynom, ktorú zrejme spôsobili výpary z miestnej toxickej skládky.
Podľa zdravotníckych predstaviteľov vo Volokolamsku, ktorý je vzdialený vyše 100 kilometrov na západ od Moskvy, so symptómami otravy plynom, vrátane žalúdočnej nevoľnosti a straty vedomia, hospitalizovali 57 detí.
Odporúčame:
Rusko podľa NATO opovrhuje medzinárodným mierom a bezpečnosťou, Veľká Británia nie je osamotená
Kancelária guvernéra Moskovskej oblasti Andreja Vorobjeva informovala, že pripravuje plán, v rámci ktorého "zoberie toľko detí, koľko len bude možné" na prázdninové výlety." Zároveň zdôraznila, že nepôjde o úplnú evakuáciu.
Miestni obyvatelia začiatkom marca proti skládke protestovali a dožadovali sa, aby ju úrady zavreli pre ohrozovanie zdravia. Volokolamské úrady tento mesiac vyhlásili dočasný výnimočný stav po tom, ako v okolí skládky zaznamenali vysokú úroveň sírovodíka. Skupina miestnych občanov podala žalobu, ktorou chce dosiahnuť zavretie skládky.
V stredu ráno sa pred miestnou nemocnicou zišli stovky ľudí a obkľúčili tamojšieho správcu Jevgenija Gavrilova, pričom jeden z mužov sa ho pokúsil aj udrieť. Gavrilova následne odviedli do bezpečia, zatiaľ naňho kričal, že je vrah.
Viac k témam: deti, otrava plynom, Rusko
Zdroj: Webnoviny.sk - Z Volokolamsku budú evakuovať deti, desiatky z nich hospitalizovali pre otravu z toxickej skládky © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Kozmická loď Sojuz vezie na ISS trojčlennú posádku
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Zelené slogany už nestačia: pravidlá pre udržateľnosť sa sprísňujú
Každý piaty tínedžer na Slovensku trpí obezitou. Kaufland verí, že prevencia je kľúčová