Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Z Libanonu vypálili na izraelské územie viac ako dve stovky projektilov, úlomky z rakiet poškodili budovy a autá
26.10.2024 (SITA.sk) - Viac ako dvesto projektilov vypálili v sobotu na Izrael z libanonského územia. Informovala o tom izraelská armáda.
Takmer každodenné prestrelky medzi Izraelom a libanonským militantným hnutím Hizballáhom, ktoré sa začali pred rokom, v posledných prerástli týždňoch do vojny.
Izraelská armáda vo vyhlásení uviedla, že nie sú hlásené žiadne zranenia. Úlomky z približne 30 rakiet poškodili niekoľko budov a áut v meste Naharija na severe krajiny. Hasičská služba informovala, že jej tímy bojujú s požiarmi, ktoré vyvolali raketové útoky na siedmich miestach na severe Izraela.
V ostatných týždňoch Izrael spustil pozemnú inváziu do južného Libanonu a zintenzívnil nálety na iné oblasti krajiny vrátane častí hlavného mesta Bejrút. Jeruzalem tvrdí, že jeho cieľom je vytlačiť Hizballáh od hraníc, aby sa tisíce Izraelčanov mohli vrátiť do svojich domovov.
Viac k témam: izraelsko-libanonský konflikt, napätie na Blízkom východe
Zdroj: SITA.sk - Z Libanonu vypálili na izraelské územie viac ako dve stovky projektilov, úlomky z rakiet poškodili budovy a autá © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Konsolidácia je tak smutný príbeh, že tu už strácam svoj zmysel pre humor, tvrdí expremiérka Radičová – VIDEO
Pod Spišským hradom otvorili unikátny športový areál, Nordpark v Žehre spája pohyb a históriu
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve