Sobota, 13. jún 2026
Mimoriadne správy
- Dovolenka 2026 bude drahšia. Polovica Slovákov mení plány, najviac zdražejú letenky
- Elon Musk sa stal prvým bilionárom sveta, akcie SpaceX po debute prudko vzrástli
- Technická porucha zdržala odlet pápeža Leva XIV. z Kanárskych ostrovov
- Putin vyhlásil, že ukrajinské dronové útoky majú rozdeliť ruskú spoločnosť
- Top foto dňa (12. jún 2026): Predsedníčka EP na Slovensku, mláďa hrošíka, MS vo futbale a počasie
Výbuch v Moskve zabil šéfa ruských jadrových obranných síl
Webnoviny 17. december 2024 532
17.12.2024 (SITA.sk) - Šéf ruských jadrových, biologických a chemických obranných síl generálporučík Igor Kirillov zahynul v utorok ráno pri explózii v Moskve. Oznámil to ruský Vyšetrovací výbor. Pri výbuchu, ktorý spôsobil nástražný systém umiestnený v skútri, zahynul aj Kirillovov asistent.
Ruská štátna tlačová agentúra Tass, ktorá citovala nemenované zdroje z prostredia záchranárov, uviedla, že bombu odpálili na diaľku a jej sila zodpovedala približne 300 gramom trinitrotoluénu.
„Na mieste pracujú vyšetrovatelia, forenzní experti a operačné služby,“ uviedla hovorkyňa ruského Vyšetrovacieho výboru Svetlana Petrenková. „Prebiehajú vyšetrovacie a pátracie činnosti s cieľom zistiť všetky okolnosti tohto trestného činu,“ dodala.
Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) v pondelok obvinila Kirillova z používania zakázaných chemických zbraní na Ukrajine. SBU uviedla, že od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu zaznamenala viac ako 4 800 prípadov použitia chemických zbraní na bojisku, predovšetkým granátov K-1.
Viac k témam: Moskva, Vražda, Výbuch
Zdroj: SITA.sk - Výbuch v Moskve zabil šéfa ruských jadrových obranných síl © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Kaufland dáva mestám zelenú: Rozhodnite, kde pribudnú nové stromy a kvety
Fond na podporu umenia rozdelil výzvy, záujem o dotácie presiahol sto miliónov eur
Fico sa zastal svojho syna: Odmenu dostáva legálne, s kauzou Šimečkovcov sa to nedá porovnať – VIDEO