Štvrtok, 23. júl 2026
Mimoriadne správy
- Pri Moskve sa zrútila najmodernejšia ruská stíhačka Su-57, pilot sa katapultoval
- Útok nožom v Nemecku neprežil zamestnanec banky, páchateľa po rukojemníckej dráme zadržali
- Odvolaný ukrajinský minister obrany odmietol Zelenského ponuky, žiada návrat do funkcie
- Trump pohrozil Iránu tvrdou vojenskou odvetou za ďalšie útoky Húsíov na lode
- Zlatník zastrelil dvoch lupičov a skončil vo väzení. Prípad zjednotil taliansku krajnú pravicu
Vojnový veterán napadol chlapca, ktorý si počas hymny nedal dole čiapku, poslúchol vraj Trumpa
Webnoviny 8. august 2019 664
8.8.2019 (Webnoviny.sk) - Američan, ktorý cez víkend napadol na rodeu trinásťročného chlapca za to, že si nedal počas americkej hymny dole čiapku, teraz tvrdí, že len plnil nariadenia amerického prezidenta Donalda Trumpa.
Ako vo štvrtok uviedol jeho obhajca Lance Jasper, jeho klient, 39-ročný Curt James Brockway, je vojnový veterán, ktorý utrpel vážny úraz mozgu a je presvedčený, že naďalej plní príkazy najvyššieho šéfa ozbrojených síl USA, teda prezidenta Trumpa. Obhajca preto bude žiadať, aby súd prihliadal na posudok zo strany psychiatra.
Útok na chlapca sa odohral v sobotu na rodeu v mestečku Superior v americkej Montane. Ako tvrdí Taylor Hennick, jedna zo svedkýň útoku, počas hymny zrazu počula neďaleko seba úder a videla, ako telo chlapca bezvládne padá k zemi a tvár má zaliatu krvou.
Útočník údajne potom okolostojacim vysvetľoval, že chlapec si ranu zaslúžil, pretože neprejavil úctu k štátnej hymne. Chlapca museli hospitalizovať.
Viac k témam: hymna, napadnutie
Zdroj: Webnoviny.sk - Vojnový veterán napadol chlapca, ktorý si počas hymny nedal dole čiapku, poslúchol vraj Trumpa © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ako predísť pľuzgierom a odreninám pri dlhých behoch
Na pomoc ľuďom po zemetrasení vo Venezuele vyzbierali Slováci už viac ako stotisíc eur
Leto vo Vysokých Tatrách naberá na obrátkach a jedna z najočakávanejších kultúrnych udalostí tohto roka sa blíži – FOTO