Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Vojenské objekty v okolí Washingtonu dostali podozrivé balíčky, po stope ide aj FBI
WASHINGTON 27. marca (WebNoviny.sk) - Americké ministerstvo obrany uviedlo, že ide po stope zásielok podozrivých balíčkov, ktoré dostali viaceré vojenské objekty v okolí hlavného mesta Washington.
Hovorkyňa ministerstva Michelle L. Baldanza informovala, že dané zásielky sú predmetom vyšetrovania a Pentagon sa už obrátil aj na Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI). Detašované pracovisko FBI vo Washingtone prostredníctvom vyhlásenia uviedlo, že v úrad v pondelok "reagoval na správy o podozrivých balíkoch vo viacerých vládnych zariadeniach".
Odporúčame:
Vyhodili bývalého námestníka riaditeľa FBI, môže za to kritika Donalda Trumpa
Medzi vojenskými objektmi, ktoré dostali zvláštnu zásielku, sú aj základne Anacostia-Bolling vo Washingtone a Fort Belvoir v štáte Virgínia. Armádny hovorca Michael L. Howard uviedol, že pyrotechnická jednotka z Fort Belvoir potvrdila pri testovaní balíčka prítomnosť pozostatkov čierneho prášku.
V súvislosti s balíkmi zatiaľ nehlásili žiadne zranenia. FBI každý z doručených balíkov podrobuje ďalšej analýze.
Viac k témam: FBI Federal Bureau of Investigation, Pentagon, podozrivý balík, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Vojenské objekty v okolí Washingtonu dostali podozrivé balíčky, po stope ide aj FBI © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini