Štvrtok, 22. január 2026
Mimoriadne správy
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
PRAHA 6. júna (WebNoviny.sk) - Takmer štyri promile nadýchal 42-ročný cudzinec vo vozidle Hyundai Santa Fe, ktorého českí policajti cez víkend zastavili pri cestnej kontrole v Královohradeckom kraji.
Muž následne uviedol, že dva dni pil vodku, ale to vraj bolo pred dvoma dňami. Súd mu už uložil zákaz riadenia a vyhostil ho z Českej republiky, informuje vo štvrtok portál Novinky.cz.
Nafúkal 3,9 promile
Policajti zastavili auto pri obci Nechanice v nedeľu popoludní a v rámci rutinnej kontroly došlo aj na dychovú skúšku.
"Prístroj ukázal výsledok takmer 3,9 promile. Policajti mužovi zakázali ďalšiu jazdu, zadržali vodičský preukaz a muža previezli na záchytnú protialkoholickú stanicu," uviedla hovorkyňa polície Iva Kormošová.
Na dva roky ho vyhostili
V pondelok po vytriezvení policajti muža vypočuli. Cudzinec povedal, že vo štvrtok a v piatok pil s kamarátom vodku. V sobotu si už nedal ani panáka a v nedeľu vyrazil na cesty. Vôbec si podľa polície nepripúšťal, že by ešte mohol byť opitý.
Následne v utorok sa postavil pred sudcu, ktorý mu "uložil dvojročný zákaz riadenia a na dva roky ho z Českej republiky vyhostil", uzavrela Kormošová.
Viac k témam: alkohol za volantom, opitý vodič
Zdroj: Webnoviny.sk - Vodič nafúkal takmer štyri promile, dva dni vraj pil vodku © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Cesta umelca je kniha, ktorá prebúdza tvorivosť aj tam, kde by ste ju nečakali
Zákazníci Tesca rozhodnú, ako sa rozdelia granty vo výške 223 300 EUR na projekty pre mladých
Mladý vodič zišiel v Boleráze z cesty, doplatila na to socha svätého Rochusa – FOTO