Streda, 28. január 2026
Mimoriadne správy
- Generál Zmeko sa v Bruseli rozlúčil s funkciou, NATO diskutovalo o bezpečnosti Ukrajiny
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Vodca bosnianskych Srbov Dodik dúfa v návrat Trumpa k moci v USA, má za sebou aj stretnutie s Putinom
27.6.2022 (Webnoviny.sk) - Vodca bosnianskych Srbov Milorad Dodik v nedeľu povedal, že dúfa, že bývalý prezident Spojených štátov amerických Donald Trump sa vráti k moci. Zároveň poznamenal, že Srbi „počkajú na vhodné globálne okolnosti“, aby dosiahli svoj cieľ odtrhnutia sa od Bosny a Hercegoviny, ktorú označil za „neudržateľný štát“.
Trump sa počas svojho pôsobenia v Bielom dome len zriedka vyjadroval proti neustálym pokusom bosnianskych Srbov o destabilizáciu Bosny a Hercegoviny.
Dodik sa začiatkom tohto mesiaca stretol v Rusku s tamojším prezidentom Vladimirom Putinom a v nedeľu povedal, že je na toto stretnutie hrdý. „Povedal mi len jednu vec: ´Neopúšťame našich priateľov´. Sú to Rusi, ktorí nám neublížili,“ povedal Dodik.
Rusko podporuje Dodika, ktorý čelí sankciám USA a Británie za podkopávanie mierovej dohody z roku 1995. Tá ukončila vojnu, v ktorej zomrelo viac ako 100-tisíc ľudí a milióny zostali bez domova.
Zdroj: Webnoviny.sk - Vodca bosnianskych Srbov Dodik dúfa v návrat Trumpa k moci v USA, má za sebou aj stretnutie s Putinom © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Láska, ktorá sa vracia v bielych šatách. Romantický úvod série Wedding Dreams
Odborári v Amazon Slovakia podali podnet na inšpektorát práce, dôvodom je prepustenie predsedu odborovej organizácie
Červené stoličky z projektu Sadni si! sa na jar vrátia do ulíc Bratislavy, zapožičať sa dajú do konca mesiaca – FOTO