Sobota, 18. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Fico za riešenie situácie v Hormuzskom prielive považuje dôsledné dodržiavanie medzinárodného práva – FOTO
- Vládny špeciál uviazol v Kazachstane, časť slovenskej delegácie sa vracia domov komerčne
- Britská ekonomika vo februári prekonala očakávania, HDP vzrástol o 0,5 percenta
- EÚ sa stala globálnym centrom nelegálnej výroby cigariet, ukázala správa Euromonitoru
- Fico vidí potenciál v spolupráci s Vietnamom, rozvíjať by mohli oblasť energetiky aj zbrojárstva – FOTO
Vládny špeciál uviazol v Kazachstane, časť slovenskej delegácie sa vracia domov komerčne
Webnoviny Včera o 8:41 73
17.4.2026 (SITA.sk) - Vládny špeciál, ktorý mal priviezť slovenskú delegáciu z Vietnamu do Bratislavy, má vážnu poruchu. Informoval o tom portál noviny.sk. Lietadlo zostalo pre poruchu na území Kazachstanu a časť delegácie, zložená z podnikateľov, sa tak špeciálom naspäť na Slovensko nedostane.
Oprava lietadla
Ministerstvo zahraničných vecí podľa informácií TV JOJ poslalo podnikateľom správu, že si cestu majú zabezpečiť komerčnými letmi. Prvý špeciál, v ktorom sedel premiér a viacerí členovia vlády, sa do Bratislavy vrátil už pred niekoľkými dňami. Zostávajúca časť delegácie sa mala na Slovensko vrátiť vo štvrtok 16. apríla.
Oprava lietadla podľa informácie portálu potrvá minimálne niekoľko dní. Lietadlo tak muselo zostať v Kazachstane v meste Almaty. Na poruchu sa prišlo počas tankovania na letisku, čo bolo jej príčinou, sa však doposiaľ nevie.
Komerčné linky
Portál priblížil, že pre členov delegácie prišiel druhý špeciál, no keďže mal menšiu kapacitu, než bol počet delegátov, desiatky z nich museli zostať v Kazachstane.
Rezort diplomacie im tak odporučil dopraviť sa komerčnými linkami. Aktuálne by sa mali podľa TV JOJ nachádzať v Turecku, a na Slovensko by sa mali vrátiť večer.
Viac k témam: delegácia, Porucha, Vládny špeciál
Zdroj: SITA.sk - Vládny špeciál uviazol v Kazachstane, časť slovenskej delegácie sa vracia domov komerčne © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Fascinujúci výstup na Mount Everest aj do vlastnej duše. Je naozaj Dosť dobrá!
Luxus, tajomstvá a škandál otrasie čarovným ostrovom. Labutia pieseň
Drucker rokoval s EK o záverečnej fáze implementácie Plánu obnovy, všetky ciele sa musia splniť do konca augusta