Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Vládna koalícia v Poľsku stratila tesnú väčšinu v parlamente, keď ju opustili traja poslanci
25.6.2021 (Webnoviny.sk) - Poľská vládna koalícia stratila tesnú parlamentnú väčšinu. Jej rady v piatok opustili traja zákonodarcovia. Pravicovú vládu kritizujú za viaceré kroky, najmä pre jej súhlas s postupným zastavením ťažby hnedého uhlia.
Pád vlády napriek tomu nie je pravdepodobný, keďže sa pri kľúčových hlasovaniach môže spoliehať na podporu viacerých poslancov zo strán, ktoré nie sú súčasťou koalície.
Vládu strany Právo a spravodlivosť (PiS) a jej dvoch menších koaličných partnerov aktuálne v 460-člennom parlamente podporuje 229 zákonodarcov.
Do úradu nastúpila po voľbách v roku 2015. V roku 2019 stratila väčšinu v hornej komore parlamentu. V 100-člennom Senáte má aktuálne 49 zástupcov.
Viac k témam: poľská vláda
Zdroj: Webnoviny.sk - Vládna koalícia v Poľsku stratila tesnú väčšinu v parlamente, keď ju opustili traja poslanci © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini