Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
LONDÝN 16. decembra (WebNoviny.sk) - Požiar v zoologickej záhrade v anglickom meste Chester pripravil o život mnoho zvierat vrátane hmyzu, žiab, rýb a malých vtákov. Zoo v nedeľnom stanovisku uviedla, že zamestnancom sa podarilo dostať do bezpečia všetky cicavce, medzi nimi ohrozené orangutany sumatrianske, makaky chocholaté a gibony striebristé.
Avšak zvieratá, ktoré sa nachádzali v blízkosti miesta vypuku požiaru v tropickom pavilóne monzúnového lesa, sa zachrániť nepodarilo. Riaditeľ zoo Jamie Christon povedal, že strata ktoréhokoľvek zvieraťa je pre nich nesmierne bolestivá. Príčina vzniku požiaru je naďalej predmetom vyšetrovania.
Pre požiar, ktorý vypukol v sobotu, museli evakuovali všetkých návštevníkov zoo. Na fotografiách, ktoré zverejnila britská stanica BBC, bolo vidieť hustý čierny dym a plamene vychádzajúce z tropického pavilónu. Chesterská zoo patrí k najobľúbenejším v Británii, pričom každoročne pritiahne asi dva milióny návštevníkov. Zastrešuje viac než 21-tisíc zvierat z 500 rôznych druhov.
Viac k témam: požiar, Zoo
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Požiar v anglickej zoo pripravil o život mnoho zvierat © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Konsolidácia je tak smutný príbeh, že tu už strácam svoj zmysel pre humor, tvrdí expremiérka Radičová – VIDEO
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve
Pod Spišským hradom otvorili unikátny športový areál, Nordpark v Žehre spája pohyb a históriu