Sobota, 20. december 2025
Mimoriadne správy
- Kresťania v Nigérii zažívajú obrovské utrpenie, Lexmann vyjednala rezolúciu vyzývajúcu na ukončenie násilia
- Na samite v Bruseli sa rozhodne aj o vojenskej pôžičke pre Ukrajinu. Môj názor poznáte, odkázal Fico – FOTO
- Samit v Bruseli sa pre Fica nezačal dobre, rozbilo sa lietadlo a na protest neprišiel srbský prezident
- Streľba na Bondi Beach zasiahla aj exprezidentku Čaputovú, obeťou útoku v Sydney bola jej blízka priateľka
- Zelenskyj dúfa v podporu Američanov, podľa neho je najspravodlivejšou možnosťou „ostať tam, kde sme“
Video: Obrovský požiar v Kalifornii uväznil deti v tábore, polícia evakuovala celú oblasť
SANTA MARIA 9. júla (WebNoviny.sk) - Okolo deväťdesiat detí a 50 dospelých uväznil v sobotu lesný požiar v letnom tábore neďaleko mesta Santa Barbara v americkom štáte Kalifornia. K tragickej situácii sa schyľovalo v kempe vzdialenom asi 35 kilometrov na severozápad od Santa Barbary.
Odporúčame:
V obci Brestovany horela stodola, zahynuli desiatky hospodárskych zvierat
Z tábora dlho nebola možná evakuácia, keďže požiar zúril v celom jeho okolí a aj v oboch smeroch prístupovej cesty. Požiarnikom sa nakoniec podarilo deti aj dospelých evakuovať a v neďalekom pohostinstve sa zvítali s vystrašenými rodičmi, ktorí tam na nich už čakali.
Úrady medzitým evakuovali aj obyvateľov a dovolenkárov z brehov neďalekého jazera Cachuma a jeho okolia, keďže požiar sa rozrastá aj smerom k jazeru. Podľa šéfa zasahujúcich hasičov je požiar "úplne mimo kontroly".
Okrem oblastí neďaleko jazera Cachuma zúria v Kalifornii rozsiahle požiare aj na dvoch ďalších územiach. Plamene už pohltili lesné porasty s rozlohou 77 kilometrov štvorcových a okraj tohto požiaru sa nachádza len niekoľko desiatok kilometrov na východ od mesta Santa Maria. V oblasti evakuovali už vyše 200 obydlí, informoval hovorca miestnych požiarnikov Kirk Sturm.
Tretí požiar s rozlohou jedenásť kilometrov štvorcových zúri na zalesnenom území vzdialenom približne sto kilometrov na sever od kalifornského Sacramenta.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Požiar v Kalifornii
Presné príčiny požiarov nie sú známe, podľa úradov k nim však určite prispeli nadpriemerné horúčavy, ktoré Kaliforniu v posledných dňoch trápia. V centre Los Angeles namerali v sobotu 37 stupňov Celzia a padol tak teplotný rekord 35 stupňov Celzia, ktorý zaznamenali pred 131 rokmi, v roku 1886. Úrady varujú, že v najbližších dňoch by sa teploty v kalifornskom vnútrozemí mohli na niektorých miestach vyšplhať až na 44 stupňov Celzia.
Viac k témam: hasiči, Kalifornia, požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Obrovský požiar v Kalifornii uväznil deti v tábore, polícia evakuovala celú oblasť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Nebezpečenstvo jadrovej vojny so Spojenými štátmi je extrémne vysoké, varuje Severná KóreaNasledujúci článok
Aljašku zahalili tmavé mraky, sopka Bogoslof opäť chrlila popol
Všeobecná zdravotná poisťovňa si v prepoisťovacej kampani medziročne polepšila takmer o 19 %
Konflikt medzi vládou a odbormi o platy vo verejnej a štátnej správe vstupuje do ostrej fázy, kompromis stál na jasnej výmene
Spoločnosť Henkel Slovensko podporila Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie UNB materiálnym darom