Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
- Americký súkromný sektor minulý mesiac znížil počet zamestnancov
V Thajsku zatkli dvanásť ľudí, ktorí na Facebooku zdieľali kritický príspevok o polícii
BANGKOK 6. septembra (WebNoviny.sk) - Polícia v Thajsku zatkla 12 ľudí, ktorí na Facebooku zdieľali príspevok o obvinení britskej turistiky, ktorej údajne thajskí policajti odmietli zaevidovať oznámenie o znásilnení.
Mužov zatkli počas tohto týždňa vo viacerých provinciách a hrozí im obvinenie z porušenia zákona o počítačovej kriminalite, informoval ich právnik. Ak ich obvinia zo šírenia falošných informácií a poškodenia národnej bezpečnosti, hrozí im trest odňatia slobody až na päť rokov.
Odporúčame:
Turecká turistka si chcela v Dánsku obnoviť víza, na polícii však dostala pokutu za zahalenú tvár
Thajská polícia popiera tvrdenia, že by Britku odmietla a tvrdí, že turistkine tvrdenia, že ju v júni znásilnili na ostrove Koh Tao, sú nepravdivé.
Zákon o počítačovom zločine často v krajine doteraz využívali na stíhanie ľudí zverejňujúcich príspevky o thajskej kráľovskej rodine alebo politických záležitostiach krajiny, stíhanie v súvislosti s čisto kriminálnymi prípadmi bolo skôr zriedkavé.
Viac k témam: facebook, polícia, znásilnenie
Zdroj: Webnoviny.sk - V Thajsku zatkli dvanásť ľudí, ktorí na Facebooku zdieľali kritický príspevok o polícii © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Horské strediská sú pripravené na zimnú sezónu, do rozvoja investovali desiatky miliónov eur
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Ministerstvo cestovného ruchu a športu je pre Huliaka zlatá baňa, Demokrati upozorňujú na nadštandardné odmeny – VIDEO