Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
29.12.2019 (Webnoviny.sk) - Vo veku 57 rokov uhynul v Tanzánii pravdepodobne najstarší nosorožec na svete. Faustu, samicu nosorožca ostronosého, spozorovali prvýkrát v chránenej oblasti Ngorongoro v roku 1965, keď mala tri roky. Viac ako 54 rokov žila vo voľnej prírode, posledné roky života však pre zdravotné problémy strávila už v špeciálnej starostlivosti.
Fausta nikdy nemala mláďa, čo mohlo podľa odborníkov prispieť k jej dlhému životu. V roku 2016 sa jej zhoršil zrak a trpela čoraz viac útokmi hyen, preto ju presunuli do bezpečia.
Podľa záznamov žila Fausta "dlhšie ako ktorýkoľvek iný nosorožec na svete" a zomrela prirodzenou smrťou večer 27. decembra. Voľne žijúce nosorožce sa zvyčajne dožívajú 37 až 43 rokov, v zajatí až do 50 rokov.
Viac k témam: nosorožec
Zdroj: Webnoviny.sk - V Tanzánii uhynul pravdepodobne najstarší nosorožec na svete © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Počas prehliadky separatistov na juhu Jemenu došlo k útoku, zabitých je niekoľko osôb vrátane detíNasledujúci článok
Žena prežila pád zo 60-metrového útesu v meste Rancho Palos Verdes
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini