Streda, 29. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Samit Trojmoria bude o rok na Slovensku, potvrdil prezident Pellegrini – VIDEO
- Nemecký kancelár Merz potvrdil plánovanú návštevu Slovenska, informoval premiér Fico – VIDEO
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
V obľúbenej destinácii Slovákov a Čechov hotely ohrozila 250-kilogramová bomba z 2. svetovej vojny
Webnoviny 6. august 2025 380
6.8.2025 (SITA.sk) - Rozsiahle časti centra Drážďan v stredu evakuovali. Dôvodom bola likvidácia nevybuchnutej bomby z druhej svetovej vojny, ktorú našli počas odstraňovania zrúteného mosta. Úrady uviedli, že evakuovať museli približne 17-tisíc ľudí. K dotknutým oblastiam patrí slávny kostol Frauenkirche aj niekoľko hotelov.
Predstavitelia Drážďan uviedli, že ide o 250-kilogramovú britskú bombu. Most Carolabrücke sa čiastočne zrútil v noci v septembri 2024. Celú konštrukciu chcú odstrániť do októbra.
Približne 80 rokov po vojne je Nemecko stále posiate nevybuchnutou muníciou, ktorú často objavujú počas stavebných prác. V júni z centra Kolína nad Rýnom evakuovali viac ako 20-tisíc ľudí, keď sa tam našli tri nevybuchnuté bomby z druhej svetovej vojny. Bola to najväčšia evakuácia v meste od konca vojny.
Viac k témam: Drážďany
Zdroj: SITA.sk - V obľúbenej destinácii Slovákov a Čechov hotely ohrozila 250-kilogramová bomba z 2. svetovej vojny © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Keď poslušná dáma stretne mrzutého polorka a preskočí iskra... Je to Zakázaná láska
Na pracovnom trhu pribúda cudzincov, ich integrácia však zaostáva a úskalia má aj nábor pracovníkov
Rytmus ide do temnoty, uzatvára seriál Bandita a vydáva soundtrackové EP Čerto – VIDEO, FOTO