Streda, 4. august 2021
Oblačno  19,4 °C
Mimoriadne správy

V Nemecku našli obrazy zo 17. storočia pohodené v smetiaku, polícia hľadá majiteľov

 Webnoviny  18. jún 2021  102
V Nemecku našli obrazy zo 17. storočia pohodené v smetiaku, polícia hľadá majiteľov

18.6.2021 (Webnoviny.sk) - Nemecká polícia v piatok požiadala o informácie o možných majiteľoch dvoch obrazov zo 17. storočia, ktoré našli v smetiaku na diaľničnom odpočívadle. Olejomaľby objavil ešte minulý mesiac na odpočívadle pri Ohrenbachu v strednom Nemecku 64-ročný muž. Ten ich neskôr odovzdal polícii v Kolíne nad Rýnom.

Odborník na umenie vo svojom prvotnom posudku dospel k záveru, že oba zarámované obrazy sú originály, uviedla polícia. Jeden je autoportrét talianskeho maliara Pietra Bellotiho, ktorý sa na ňom usmieva, z roku 1665. Druhý, ktorého dátum vzniku je neznámy, je portrét chlapca od holandského umelca Samuela van Hoogstratena.

Viac k témam: obrazy
Zdroj: Webnoviny.sk - V Nemecku našli obrazy zo 17. storočia pohodené v smetiaku, polícia hľadá majiteľov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.